У травні 1944 року сталінський режим підготував і здійснив спецоперацію примусового виселення корінного народу Криму – кримських татар. Їх загнали у товарні вагони і повезли у Сибір і Середню Азію. Внаслідок депортації загинув майже кожний другий представник кримськотатарського народу.

У читальній залі до цієї дати оформлена виставка «Приречені на  голгофу».Для студентів  провели  хвилини пам’яті біля виставки.

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

Традиційно до цієї сумної дати бібліотека  коледжу підготувала виставку-реквієм «Розстріляне Відродження». Біля виставки співробітники бібліотеки провели огляд життя та творчості репресованих письменників і поетів України.

У 2019 році ми відзначаємо 75-у річницю вигнання нацистів з України та 74 річницю Великої Перемоги. Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадують меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах.

У читальному залі бібліотеки коледжу експонується виставка-подвиг «Тих днів не змеркне слава».  Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на ній, нагадують про героїчне минуле борців проти нацизму та про злочини проти людяності, скоєні у роки війни.

Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки-панорами.

Щороку 23 квітня у всьому світі відзначають Всесвітній день книги і авторського права.

З метою популяризації читання серед студентів  та до цієї дати співробітники бібліотеки організували мандрівку літературним еспресом: «Книг незмірна глибина». Подорож супроводжувалася відеопрезентацією «Книга-мудрість століть», книжковою виставкою  «Будь сучасним, читай українське», літературною вікториною.

Переможці вікторини отримали солодкі призи.

15 березня 1939 року Карпатська Україна проголосила незалежність.

Короткочасне існування цієї держави стало символом національних прагнень українців напередодні глобального світового конфлікту.

Карпатська Україна стала яскравим явищем незалежницьких устремлінь українського народу і своїм існуванням довела, що за волю і незалежність народу треба боротися.

Детальніше про ті події розповість перегляд літератури «Героїзм і трагедія Карпатської України»