Семінар-практикум

«Від компетентного педагога – до успішного студента»

Тема «Готовність викладачів до інновацій»

Швидкий  розвиток суспільства, який впливає на формування свідомості сучасної молоді, вимагає від викладача пошуку нових ефективних форм, методів,  прийомів   навчання та виховання. Однією з важливих якостей педагога, передумов ефективної діяльності , максимальної реалізації можливостей та розкриття творчого потенціалу  є його готовність до інноваційної діяльності, яка формується під час педагогічної практики, акумулюючи все накопичене. Над такою проблемою працювали викладачі загально технічних дисциплін та машинобудування під час семінару-практикуму. В результаті гострої  тривалої дискусії, спираючись на  власний досвід, розроблено алгоритм  підготовки викладача до інновацій , які відбуваються в суспільстві та в системі освіти, найголовнішим елементом якого, в першу чергу, є особисте бажання викладача змінюватись, його активна позиція. Оскільки в процесі сприймання інновацій  відбувається руйнування стереотипів, які вже сформовані в результаті професійної діяльності.

12.10.17р. групи МІ-16, ХТ-16 з викладачами Невеселою І.А., Семяник Н.І. відвідали музей КП ШКЗ «Імпульс».

У багатьох  експонатах, нагородах і пам’ятних подарунках відображена історія єдиного на Україні підприємства з випуску засобів підривання. Особливий інтерес викликали світлини, документи, особові речі робітників підприємства, а також зразки продукції, випуском якої займається завод. Від екскурсовода Дворської О.І. студенти почули цікаву розповідь про історію заснування заводу, його розбудову, долю заводу у важкі воєнні роки, про сьогодення і плани на майбутнє.

З 9 по 13 жовтня пройшов  Тиждень комісії «Електричної інженерії, автоматизації та комп’ютерно– інтегрованих технологій».  Він був насичений цікавими та пізнавальними заходами, першим з яких стало відкрите заняття – екскурсія до Шосткинської ТЕЦ. Викладачі  коледжу та студенти 2 курсу грум КТ-16 та ЕІ-16,   познайомилися з роботою підприємства, поспілкувалися з випускниками коледжу, які успішно працюють на ТЕЦ і на практиці дізналися специфіку спеціальності, яку вони опановують.

10 жовтня для студентів 1 курсу провели ознайомчу екскурсію лабораторіями циклової комісії. Продовженням екскурсії була виставка, яка працювала у бібліотеці коледжу, що присвячена до Дня метролога. Студенти  познайомилися з електротехнічною літературою, цікавинками  у галузі енергетики та інформаційних технологій.

11 жовтня продовженням тижня комісії був виховний захід у вигляді гри  Брейн-ринг «Цікава електротехніка». У змаганні брали участь команди «Електрики» (гр..  Е-15)  та  «Знавці» (гр.. Еа-15). У запеклій електротехнічній боротьбі перемогу здобула команда «Електрики». Усі учасники отримали не лише заохочувальні подарунки, добрий заряд позитивної енергії, а також додаткові знання. Адже проведення інтелектуальних брейн-рингів націлене не лише на перевірку знань, а й на розвиток уваги, вміння концентруватися у складних ситуаціях, підвищення рівня знань зі спеціальних  дисциплін.

Фінальним етапом тижня комісії став семінар- конференція «Альтернативна енергетика та комп’ютерно-інтегровані технології», де були представлені роботи студентів та викладачів Хіміко-технологічного коледжу імені І. Кожедуба та Шосткинського інституту. Головною метою семінару-конференції , була підвищити цікавість студентів та викладачів  до сучасних енергозберігаючих та інформаційно-комунікаційних  технологій,  підвищити освіченість у сфері запровадження інтелектуальних та енергозберігаючих технологій, як у побуті  так і на рівні коледжу, міста, країни. Переможці конференції отримали грамоти та корисні подарунки,  учасники – сертифікати та солодкі заохочувальні призи, а гості – численну кількість корисної інформації.

11 жовтня 2017 року була проведена відкрита оглядова лекція в групі Кс-15 з дисципліни «Маркетинг, торговельна реклама, ціноутворення» на тему «Розробка нових товарів». Під час заняття викладач вищої кваліфікаційної категорії Клевцова О.Ю. ознайомила студентів з поняттям товару-новинки, ризиками, пов’язаними з інноваційною діяльністю, вивчили етапи розробки нових товарів та процес адаптації споживачів до новинок.

Активну участь в занятті брали такі студенти, як Мартиян Юлія та Гриньків Микола, що підготували цікаву презентацію «Випадкові відкриття», а Плетньова Анастасія виступила з яскравим прикладом щодо втілення ідей нових товарів. Студенти активно долучились до проведення заняття.

12 жовтня 2017 року у краєзнавчому музеї нашого міста, відкрилась персональна виставка студентки групи Бо-15 Денисенко Софії. Відвідувачам були представлені роботи із нитяної графіки, які молода майстриня створила на протязі З років. На урочистому відкритті директор музею Марченко Наталія Дмитрівна, за традицією, вручила Софії свідоцтво про відкриття  виставки та подякувала за можливість нашим містянам познайомитися з оригінальними видом мистецтва. Ми пишаємося тим, що представники нашого студентства мають такий творчий потенціал. Софії,  бажаємо натхнення, нових, цікавих творчих ідей та їх втілення.

Всіх бажаючих запрошуємо відвідати персональну виставку робіт Денисенко Софії, яка триватиме до кінця жовтня.