Напередодні Дня захисника України до коледжу завітали представники 13-го мотопіхотного батальйону на чолі із заступником командира батальйону з ВР, молодшим лейтенантом Коваленком Леонідом Леонідовичем.

Під час бесіди зі студентами 4 курсу військовослужбовці розповіли про ситуацію на сході країни, бойовий шлях батальйону, порядок проходження військовій служби за контрактом та соціальний захист військовослужбовців.

Студенти мали змогу поставили гостям запитання і, безумовно, збагатились досвідом, оцінили важливість вибору служби в Збройних силах України.

Молодь привітала захисників із професійним святом, побажавши міцного здоров`я, миру та злагоди.

З 8  жовтня   в бібліотеці коледжу проходив Тиждень права в рамках  професійного свята - Дня юриста.  Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День юриста» від 16 вересня 1997 року № 1022/97. Це професійне свято людей, які повинні служити закону, стояти на захисті прав і свобод українців. До речі, дата Дня юриста України обрано зовсім не випадково. Вважається, що саме 8 жовтня в 1016 році Ярослав Мудрий видав звід законів "Руська правда", що став згодом правовою основою для розвитку централізованої держави - Київської Русі.

Співробітники бібліотеки ознайомили студентів   з правами, обов’язками та відповідальністю згідно з чинним законодавством України, Декларації ООН про права людини та Конвенції ООН про права дитини. Під час зустрічі розглядалися життєві приклади, аналізувалися конкретні ситуації. Викладач Лапінська О.О. для студентів усіх груп 2 курсу провела правовий орієнтир "Є права у кожного із нас".

До уваги студентів була представлена віртуальна виставка-презентація «Права людини».

З метою проведення просвітницької роботи серед студентів коледжу щодо тих прав, які їм гарантовано законом, та можливостей їх реалізації, підвищення рівня правової освіти молоді були проведені такі заходи:

• круглий стіл зі студентами 4 курсу: порядок реєстрації місця проживання громадян, право громадян на одержання та використання житлового приміщення;
  • бесіда зі студентами 1-2 курсів: конституційні права та обов`язки студента;
  • адміністративна відповідальність за порушення громадського порядку та правил проживання у гуртожитку;
  • круглий стіл: «Сім`я-це я і ти, сім`я-це ми»;
  • практичне заняття «Захищаємо свої права» зі студентами 1 курсу.

Біг загартовує волю до перемоги !

28 вересня 2018 року на базі нашого коледжу пройшов  легкоатлетичний крос, присвячений світлій пам'яті керівників фізичного виховання ХТК імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту СумДУ - Супруна Віктора Миколайовича і Клещенка Віктора Павловича.

У кросі взяли участь загальноосвітні заклади міста  № 9,5,8,12,7,1, гімназія ДПТНЗ ШВПУ №19, ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» №13, медучилище, Хіміко-технологічний коледж ШІ Сум ДУ, Шосткинський інститут Сум ДУ та ветерани спорту міста.

«Спорт – це здоров’я, а здорове життя – великі перспективи», – переконані

учасники легкоатлетичного кросу.

Завершився легкоатлетичний крос нагородженням переможців та призерів, щирими вітаннями й найкращими побажаннями їм подальших спортивних досягнень. Організатори та учасники змагань щиро вдячні вболівальникам за активну підтримку.

Змагання з легкоатлетичного кросу дійсно стало святом здоров’я та здорового способу життя, а Олімп підкоряється тим, хто наполегливо долає труднощі, уміло поєднуючи навчання із щоденними тренуваннями.

26 вересня  Новгород-Сіверським центром зайнятості було проведено презентаційний захід "Ярмарок професій". Серед запрошених – різнопрофільні навчальні заклади, які презентували спеціальності, розповідали про умови вступу та навчання

Перед присутніми із цікавою профорієнтаційною бесідою-діалогом виступили представники Хіміко-технологічного коледжу - завідувач електромеханічного відділення Пата П.С. та викладач електротехнічних дисциплін Євменова С.В. Вони ознайомили місцевих школярів з переліком спеціальностей та особливостями проведення вступної кампанії, умовами навчання, проживання та дозвілля студентів.

Проведений ярмарок професій дав можливість учнівській молоді отримати вичерпну інформацію про наш навчальний заклад та визначитися з майбутнім професійним вибором.