21.05.2018 в коледжі відбувся семінар на тему: «Програми Європейського Союзу  ERASMUS+”.

Перед викладачами коледжу виступили Прожога І.В., завідувач кафедри економіки та управління Шосткинського інституту СумДУ, та викладач кафедри Мануйлович Ю.М., які були учасниками заходів  Міжнародного інформаційного тижня Програми Європейського Союзу Еразмус+. Вони відзначили, що такі конкурси дають можливість ВНЗ покращити організаційний потенціал, відкрити нові горизонти освіти свого навчального закладу задля подальшої участі в майбутніх міжнародних проектах із партнерами будь-якого куточка світу.

16 травня 2018 року у рамках Тижня «Гуртожиток – мій рідний дім» у гуртожитку коледжу було проведено рейд-перевірку санітарно-гігієнічного стану кімнат.

Перевірку проводив актив студентського самоврядування коледжу та Рада гуртожитку на чолі із заступником директора з НВР Карась В.М.

Стан кімнат комісія оцінювала за п’ятибальною системою. За результатами рейду кімнати №86, №37 були оцінені на 3 бали; кімнати №91, №88, №87, №81, №82, №34, №30 на 4 бали. Кращими визнані кімнати №93, №85, №36, №55.

У результаті перевірки комісія зробила висновок, що в більшості кімнат дотримуються чистоти та порядку. Але  мешканці окремих осель отримали зауваження, було визначено терміни, упродовж яких ситуація має поліпшитися.

Українські вишиванки - наче райдуги світанки

День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

До цього свята приєдналися й наші студенти. Крім основного заходу, присвяченого Дню вишиванки, вони відвідали й кімнату - музей українського побуту XIX - початку XXI ст. Тут зібрано різноманітні речі, а саме: керамічні вироби, посуд, вироби з дерева: хлібна діжа, ступи, ціп, прядка, ночви, жлукто тощо. Найбільшу увагу приділили вишитим речам, а серед них є рушники різного призначення, доріжки, серветки, вишита скатертина, старовинний жіночий, чоловічий та дитячий святковий одяг, буденний самотканий одяг тощо. Під час екскурсії можна було уявити, як українські жінки 100 - 200 років тому демонстрували свою майстерність у домашніх справах; із якою любов'ю та натхненням вони вишивали рушники, доріжки, скатертини; як вибілювали зіткане власноруч полотно та вироби з нього.

Не оминули увагою й шевченківський куточок, де всіх присутніх вразила книга - рукописний збірник поезій «Три літа», відомий своїм надзвичайно цінним змістом і трагічною історією. Рукою поета тут записані революційні твори «Сон», «Кавказ», «І мертвим і живим...», «Заповіт» та інші періоду 1843 - 1845 рр. Під час арешту Т.Г. Шевченка 5 квітня 1847року жандарми відібрали у нього всі папери і серед них цей збірник.

Етнографічний музей українського побуту XIX - початку XXI ст. у нашому навчальному закладі працює з  2000 року. Це діюча кімната - музей, так звана серед студентів і викладачів «Світлиця», тут проводяться тематичні заняття, розваги, екскурсії тощо.

Весело й патріотично закінчилося свято вишиванки.

Підготувала викладач української мови і літератури

Мова М. І.

У центральній міській бібліотеці відбулася фотовиставка-конкурс «У світі все починається з мами». На розгляд журі свої роботи представили студенти нашого коледжу та викладач Хабарова Л.М.

Багато теплих слів було сказано на адресу організаторів виставки – ГО «Потрібні люди» (керівник Василь Бороздін). Адже Мама — символ усього найкращого, найдобрішого і найсвятішого. Саме вона зігріває теплом своєї любові дитину, хвилюється, підтримує в години радості й печалі. Бережіть матерів!

« А над світом українська вишиванка цвіте»

17 травня 2018 року у рамках Тижня гуртожитку вихователь  Карпенко В.І. провела народознавчу годину « А над світом українська вишиванка цвіте». Під час заходу студенти ознайомилися з призначенням рушників, символікою кольорів та орнаменту. Мета виховної години - прищеплення студентам почуття любові до своєї країни, поваги до звичаїв і традицій рідного народу, зміцнення почуття національної гордості.

Сьогодні ми нерідко звертаємося до джерел народної творчості, народних традицій. І з гордістю можемо зазначити: не міліє скарбниця духовної пам'яті поколінь!