12 грудня для студентів групи МІ-16 викладач Невесела І.А. провела відкриту виховну годину на тему «Україна – це Європа», що є актуальною, бо допомагає студентам зрозуміти доцільність вибору курсу на європейську інтеграцію з точки зору географічного положення країни, політичних, соціальних, політичних і культурних чинників. Цікавим доповненням до виховної години була підготовлена бібліотекою презентація видань, які висвітлюють освіту в країнах Європейського Союзу.

Година спілкування «Світ моїх захоплень»

11 грудня в групі Т-ТИ-15 відбувся захід «Світ моїх захоплень».

Цей захід став свого роду презентацією захоплень третьокурсників, відкриттям внутрішнього світу одне одного.

Свої вироби з бісеру продемонстрували Тетяна Червак, Марина Гоменко та Олена Мартиненко.

Гості заходу мали змогу завітати до імпровізованого манікюрного салону Вікторії Малишенко та Марії Капатури. А також поринути у світ фізичної досконалості завдяки розповіді Світлани Цигикал та Олександра Березняка.

Усіх присутніх Діма Шуклін зачарував не тільки грою на гітарі, а й своїми виробами з дерева: підставками для вазонів та серветницями.

Про своє захоплення малювати розповіли Яна Іванова та Каріна Скрипка.

У світ книжкової мудрості гості та студенти заходу завітали разом із Нікітою Шикуновим.

Масу приємних вражень присутні отримали від знайомства із захопленням Світлани Ковалевської - вишивкою. Дівчина продемонструвала вишиванку , яку зробила своїми руками, та картини з бісеру.

Приємно, що й батьки студентів взяли участь у заході. Так, Петрусенко О.В поділилась своїм захопленням, продемонструвавши картини та поробки з бісеру, як квартирний декор.

Родзинкою заходу став колективний мастер-клас з розпису святкових пряників. Частина кондитерських виробів вже була розписана глазур`ю Вікторією Чиж, батьками Гавриленко С.М.., та Березняк А.М. Іншу частину пряників кондитери розписали разом з усіма присутніми.

За активну участь у заході всі присутні були винагородженні тортами власної випічки від Світлани Рябець та керівника групи Почтової О.А.

 

 

З 25 листопада по 10 грудня в коледжі проходила Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Символічним є те, що акція проходила майже поряд з Тижнем правового виховання, що стало змістовним підґрунтям для проведення різноманітних заходів. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з оформлення інформаційних тематичних стендів.  

Педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена на підвищення обізнаності студентів з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження в молодіжному середовищі, формування свідомості  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Проведено низку тематичних виховних заходів «Світ без насильства», «Стоп! Насильству в родині», «Сучасні методи профілактики насильства серед студентської молоді», «Емпатія – шлях до взаєморозуміння.

Свої думки з приводу зазначених проблем висловлювали студенти І курсу у творах-роздумах «Підліткові «бої без правил»: як протидіяти насильству в молодіжному середовищі».

Як виявилося, молодь вважає, що найчастіше підлітків штовхають на стежку насильства самі батьки. Звісно, роблячи це підсвідомо. Брак належної уваги і бажання самоствердитися за рахунок приниження слабших – ось 2 головних фактори, на думку студентів, які можуть привести до морального падіння.

Ось уривок із одного твору «Я вважаю, аби дитина не відчувала агресії до інших, потрібні такі фактори:

1) благополучна родина, яка завжди підтримає й направить на правильний шлях;

2) взаєморозуміння;

3) щира допомога психолога;

4) вірні друзі…»


До уваги студентів в бібліотеці були представлені тематичні книжкові виставки «Стоп насильству!», «Волонтер – це стан душі» (до Міжнародного дня волонтерів та до Дня благодійництва), проведені інформаційні хвилинки «СНІД-самознищення людства». Крім того, в бібліотеці студенти мали змогу ознайомитись із друкованими та електронними матеріалами про права людини.

У гуртожитку спеціалісти Шосткинського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді провели захід, спрямований на популяризацію здорового способу життя серед студентської молоді та профілактику негативних явищ.

На зустріч зі студентами було запрошено досвідченого лікаря-нарколога Ларису Миколаївну Терешенко. Під час бесіди студенти обговорювали шляхи передачі ВІЛ інфекції та наслідки вживання наркотичних, алкогольних речовин, тютюнових виробів.

Молодь активно брала участь у діалозі із спеціалістами, охоче відповідала на запитання вікторини та отримала солодкі призи.

  

Спільно з працівниками юнацького відділу ЦМБ ім. Л.Толстого для студентів гуртожитку було організовано зустріч з інспектором ювенальної превенції Я.О.Вовк, яка ознайомила присутніх із Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» та іншими законодавчими актами, які передбачають можливості такого захисту. Зустріч пройшла у формі діалогу. В обговоренні проблеми взяла участь і заступник директора з навчально-виховної виховної роботи Карась В.М. Під час зустрічі порушувались питання насильства в молодіжному середовищі, відповідальності за куріння в громадських місцях. Бібліотекарі запропонували студентам ознайомитися з правовою літературою, яка знаходиться в фондах бібліотеки ім. Л.Толстого.

 

Хіміко-технологічний коледж здобув перемогу в міському конкурсі «Нумо, хлопці!»

 

5 грудня напередодні Дня Збройних сил України спорткомплекс «Свема» приймав традиційний міський конкурс "Нумо, хлопці".

Організаційний комітет конкурсу - сектор з фізичної культури і спорту міської ради , сектор  молоді міської ради, військова частина 3022.

Позмагатися в силі, витривалості, вразити ерудицією вирішили чотири команди з різних навчальних закладів міста: Шосткинського медучилища, Хіміко-технологічного коледжу, Вищого професійного училища, Центру професійно-технічної освіти.

Одягання  комплекту бронезахисту бійця, перекидання м’яча вагою 3 кг, стрибки в мішках, смуга перешкод, конкурс капітанів,   - усі ці завдання  оцінювало компетентне журі.

У перервах між конкурсами  свої команди підтримували  вболівальники, виконуючи номери художньої самодіяльності.

Креативно підійшли учасники до оголошення візитної картки команди, зокрема наш коледж обрав спортивний імідж.

Особливо вразила вболівальників команда юнаків коледжу, яка в підсумку й посіла в конкурсі перше місце. Друге  місце – медичне училище та Вище професійне училище. Третє місце - Центр професійно-технічної освіти.

 Вітаємо переможців, які з гідністю продемонстрували, що вони – справжні захисники!

 

З 20 по 24 листопада  в бібліотеці коледжу проведено цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського тижня права.

Для студентів усіх груп другого курсу проведено правовий орієнтир «Є права у кожного із нас».

Співробітники бібліотеки познайомили студентів   з правами, обов’язками та відповідальністю згідно чинного законодавства України, Декларації ООН про права людини та Конвенції ООН про права дитини. Під час зустрічі розглядалися життєві приклади, конкретні ситуації.

            До уваги учасників тижня правових знань була представлена презентація «Знання законів – знання прав».

Протягом Тижня проводився  коментований огляд книжкової виставки «Верховенство права».