Напередодні Дня захисника України у військовій частині 3022 Національної гвардії України відбувся День відкритих дверей. Військовослужбовці зустрічали гостей – студентів та викладачів Хіміко-технологічного коледжу.

Екскурсія була надзвичайно насиченою та цікавою. Студенти дізнавалися про обов’язки військовослужбовця, ознайомилися зі зразками військової техніки, зброї та перебігом службових заходів. Три групи студентської молоді, у тому числі дівчата, виявили інтерес до бойової техніки.

Прикметно, що поточного року автопарк частини поповнився новеньким бронеавтомобілем КрАЗ «Крепость», вага якого 24 тонни, та багатофункціональним автомобілем на базі МАЗ «Мультиліфт». Вразили студентів  бронетранспортер й БРДМ. Із задоволенням під час презентації екіпірування молодь приміряла важкий бронежилет вагою 12 кг. й каску.

Автомат Калашникова, ручний кулемет, снайперська гвинтівка — про них детально розповіли військовослужбовці частини. У слухачів була нагода не тільки взяти зброю до рук, а й сфотографуватися з нею на фоні бойової техніки.

Цікавою була наочна демонстрація надання першої медичної допомоги «у польових умовах». Разом із професіоналами студенти накладали пов’язки, училися зупиняти кровотечу та діяти за екстремальних ситуацій.

Крім того, гостям продемонстрували затримання службовою (вартовою) вівчаркою уявного порушника. Варто відзначити, що собака реагував винятково на команди кінологів, не відвертаючи уваги на сторонні фактори.

Заступник командира в/ч 3022 з питань роботи з особовим складом Андрій Онікієнко детально розповів про умови служби в наших військах, тим самим закликаючи майбутніх захисників Вітчизни вступати до військових навчальних закладів чи йти на службу за контрактом.

Екскурсанти зацікавилися запропонованими варіантами, мотивуючи свій вибір у перспективі достойною заробітною платою та престижною професією.