Тиждень права в коледжі. Хронологія заходів

Уже ні для кого не секрет, що становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення.

Так, враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини започатковано щорічне проведення Всеукраїнського тижня права.

У Хіміко-технологічному коледжі у період з 20 по 24 листопада в рамках Всеукраїнського тижня права були проведені різноманітні заходи, метою яких є інформування студентів та викладачів про реалізацію та захист прав людини, поглиблення правових знань, формування ціннісних орієнтирів і громадської самосвідомості, попередження правопорушень. Зокрема інформаційні години з правової тематики, зустрічі з представниками місцевих виконавчих органів влади, юристами, перегляд та обговорення відеофільмів, виставка книг у бібліотеці з правової тематики. У рамках розроблених заходів розглядалися актуальні питання щодо дотримання прав людини, попередження протиправних дій та протиправної бездіяльності, шляхи захисту своїх  прав.

Так, 20 листопада для студентів 1 курсу (гр.ХТ,  ПТ, БС-17) та 2 курсу (ПТ-16, МІ-16) було проведено інформаційну виховну годину, присвячену правам і свободам людини, основним положенням  Конвенції про  права дитини та вивченню змісту Загальної декларації прав людини.

Викладач історії Толкачова Т.О. ознайомила присутніх із нормативними документами про права людини й дитини, розширила рівень правової культури та свідомості студентської  молоді. Для студентів ІІ курсу, протягом  листопада 2017 року,була проведена серія лекцій за темою: «Права, свободи та обов`язки громадян України»( викладач-методист Лапінська О.О.), спрямованих на підвищення правової культури та правової свідомості.

22 листопада відбувся  круглий стіл за участю представників Шосткинського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги та юриста  Тихоненкової С. О.Студенти 2 та 3 курсів отримали відповідь на ряд актуальних питань, які стосувалися прав та обов’язків студентів, пільг учасникам бойових дій та членам їх родин, прав переселенців, захисту малозабезпечених сімей тощо.

Кожен студент отримав буклет від Шосткинського МЦ «Дорожня карта 2017» з детальним описом державних соціальних гарантій учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО.