Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, відзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.

В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Викладачі та студенти нашого коледжу активно приєдналися до відзначення цієї події. Так, у рамках свята було проведено ряд виховних заходів. Зокрема, на заняттях з мови в цей день студенти мали змогу перевірити рівень мовленнєвої грамотності під час написання роздумів «Говорити  українською – це престижно».

Актив студкому спільно зі студентами 1- 3 курсів  обрали нестандартний підхід до відзначення свята рідної мови, провівши цікаві п'ятихвилинки в окремих групах. З міні-лекторію можна було дізнатися про історію виникнення свята, про роль мови в житті кожної людини. Також по закінченні студентам було запропоновано відповісти на питання мовної вікторини. А ще й зробити селфі для популяризації заходу в соцмережі.

До Міжнародного дня рідної мови студенти обох відділень підготували стіннівки, фотоколажі про українську мову.

У бібліотеці коледжу було організовано виставку навчальної та художньої літератури про роль та значення рідної мови в суспільстві. До речі, українську мову за 400 років забороняли 134 рази, починаючи з XVII століття. Студенти гр. ХТ,ПТ, БС-17 із цікавістю вислухали притчу про українську мову, ознайомилися з експонатами книжкової виставки.

Ініціаторами виховних заходів стали Щасна Н.І., викладач української мови та голова студкому Рак Анастасія.

Такі заходи вчать студентську молодь бути справжніми патріотами України, спонукають глибше вивчати рідну мову, збагачувати свій словниковий запас.

Вітаємо вас із Днем рідної мови!

Нам є що берегти!