29 січня 1918 р. під Крутами українські захисники  -  уродженці різних куточків країни - на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова.

Крути стали початком нової доби в історії України. Саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не підлягає забуттю.

До річниці бою під Крутами співробітники бібліотеки провели

історико - патріотичний екскурс «Ще юнаки, ще майже діти…». Студенти

гр.МІ-18, ПТ-16 прослухали історичні довідки й спогади про трагічні події, переглянули відеопрезентацію «Висока жертва юності».

Учасники заходу в черговий раз віддали данину пам’яті героям України та зупинилися на найбільш суперечливих та трагічних сторінках битви під Крутами.

У бібліотеці коледжу до річниці битви під Крутами організовано книжкову виставку «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».