Положення про стипендіальне забезпечення студентів ХТК ШІ СумДУ

Рейтинг успішності студентів І курсу
Рейтинг успішності студентів ІІ курсу
Рейтинг успішності студентів ІІІ курсу
Рейтинг успішності студентів ІV курсу

 

Практичний психолог
Хіміко-технологічного коледжу імені Івана Кожедуба
Шосткинського інституту Сумського державного університету
Сергієнко Юлія Євгеніівна

Закінчила у 2009 році Глухівський педагогічний університет імені Олександра Довженка за спеціальністю «Соціальна педагогіка. Практична психологія» та отримала кваліфікацію соціальний педагог, практичний психолог в закладах освіти.

 


Шановні студенти, батьки та викладачі!


Дорослішання – це складний період в житті будь-якої людини, який супроводжується змінами у морально-психологічному розвитку і завжди сповнений протиріч. Постійно виникають різні труднощі і ми можемо опинитися в непростій життєвій ситуації.
Завдання психолога – допомогти Вам розібратися в ситуації, що склалася і знайти оптимальне рішення.

Основна мета діяльності практичного психолога – сприяння формуванню підростаючого покоління, становленню індивідуальності і творчого ставлення до життя; розвиток здібностей і схильностей студентів; вивчення особливостей їх психічного розвитку; забезпечення психічного та психологічного здоров’я учнів.

ХТО ТАКИЙ ПСИХОЛОГ?


Існує стереотип, що люди, які зверталися до психолога,  є психічно нездоровими. Проте, в сучасних умовах, коли суспільні процеси стають більш динамічними, часто виникають напружені ситуації у взаєминах між людьми. Люди стали дедалі частіше користуватися послугами психолога.
Психолог – фахівець, що здобув психологічну освіту і працює із ЗДОРОВИМИ людьми.
Психологічна – це не медична освіта, і тому психолог (на відміну від психіатра) не має права виписувати ліки. Області застосування його знань - психологічне консультування здорових людей. Роботою психолога є виступати певним дзеркалом, дати людині можливість побачити своє життя, проблеми збоку. Застосувати все те, що може допомогти звести містки між собою і собою, собою і людьми. Не треба думати, що психологи змінюють життя. Шляхи вирішення проблем закладені в самій людині, необхідно лише допомогти усвідомити їх.
У процесі надання психологічної допомоги психолог намагається сприймати особистіть такою, якою вона є, створити умови для її самовизначення й особистісного зростання.

Не соромтеся звернутися особисто, зателефонувати 099 – 78-49-590 чи написати Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її." target="_blank">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. і поставити питання, яке вас хвилює! Звертайтесь до кабінету №210 (ІІ).

Для студентів ...                   Для батьків ...                       Для викладачів ...

 

Готуємось до сесії...

 

НАША АДРЕСА:

41100, Україна, Сумська обл., м.Шостка, вул. Інститутська, 1

Телефон-факс: (05449) 7-31-20

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
                   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Телефони:

6-23-44 - директор;

7-03-07 - приймальна комісія, відповідальний секретар;

6-11-39 - заступник директора з НР

Режим роботи бібліотеки

Абонемент працює:

 • щоденно з 8.30 до 20.00

Читальний зал працює:

 • щоденно з 8.30 до 20.00

Вихідні дні:  субота, неділя

Пункт видачі у гуртожитку працює:

 • кожного вівторка з 17.00 до 18.00

Під час екзаменаційних сесій читальний зал і абонемент працюють у суботу і неділю.
В літній період, у святкові та передсвяткові дні бібліотека обслуговує читачів за спеціальним графіком.
Останній день місяця - санітарний. У цей день бібліотека читачів не обслуговує.
Разом із заснуванням технікуму почали формувати бібліотечний фонд. Перші екземпляри книжок були подаровані Шосткинським пороховим заводом. Це була література спеціального призначення, в основному, довоєнних років видання. До нашого часу збереглися у фонді книжки 1895, 1898 років.
Нове відродження бібліотеки почалося після Великої Вітчизняної війни. Фонд довелося збирати по крихтах. Співробітники бібліотеки знаходили викладачів та студентів довоєнного часу, які працювали та навчалися в технікумі, та кому війна не дала повернути вчасно книги. Всі ці книжки   повертали до бібліотеки. Також бібліотеки промислових підприємств міста допомогли   у відродженні фонду. 
На початок 50-х років фонд бібліотеки налічував майже 10000 примірників.
На сьогодні бібліотека Хіміко-технологічного коледжу є науково-навчальною, довідково-інформаційною, просвітницькою структурою навчального закладу. 
Загальна площа приміщення бібліотеки більше 400 м2.
До складу бібліотеки входять :

 •  абонемент;
 •  читальний зал;
 • 4 книгосховища;
 • пункт видачі у гуртожитку 

В бібліотеці ХТК ШІ СУМДУ сформовано універсальний фонд на традиційних та електронних носіях інформації, який налічує  більше 83000 примірників. 
Важливою складовою є довідково-бібліографічний  фонд : енциклопедії, довідники, словники.
Книжковий фонд включає також підручники, навчально-методичні посібники, художні та літературні видання.
Фонд бібліотеки систематично поповнюється новими надходженнями книг та періодичних видань.    
Щорічно бібліотека передплачує понад 40 найменувань періодичних видань.

 

Робота бібліотеки   спрямована на довідково-інформаційне обслуговування користувачів, розширення інформаційного сервісу. Залишаються актуальними традиційні методи обслуговування за допомогою алфавітного, систематичного каталогів та картотек статей з періодичних видань, а також довідкового фонду бібліотеки. З метою розкриття фондів, сприяння здійсненню навчального та виховного процесу  бібліотека  готує:

 • рекомендаційні огляди літератури
 • щомісячні  випуски інформаційного бюлетеню «Сторінками періодичних видань»
 • у разі надходження новинок інформаційні бюлетені «Нові книги»
 • щомісячні огляди знаменних дат
 • щомісячні випуски стінної газети  «Бібліотечний вісник», та  «Бібліотека радить прочитати»

Бібліотека  коледжу працює за бібліотечною програмою «УФД-бібліотека». Ця програма призначена для автоматизації  роботи бібліотеки: комплектування фонду, обробки документів, обслуговування користувачів, пошуку потрібної інформації.
В бібліотеці  створений електронний каталог  та електронна картотека періодичних видань. Електронний каталог – основна база даних бібліотеки, яка містить описи всіх видів документів, а саме книг, методичніх посібників, навчальних матеріалів, періодичних видань тощо. Із створенням електронного каталогу значно підвищилась якість і швидкість пошуку інформації, ефективність роботи бібліотекарів при мінімальних затратах на комплектування і обробку.
Бібліотека обладнана сучасною комп’ютерною технікою. Встановлено 12 персональних комп’ютерів, 4 принтери, 3 сканери, сервер. Всі комп’ютери об’єднані в локальну мережу і мають доступ до глобальної мережі Інтернет.
З їх допомогою студенти опрацьовують програмний матеріал, працюють над виконанням практичних  і самостійних завдань.
Крім того, Інтернет-технології суттєво розширили бібліотечний сервіс, поєднуючи пошук по внутрішнім ресурсам бібліотеки з відсилкою користувача до інформації, яка знаходиться безпосередньо в Інтернет. Також автоматизація та впровадження нових інформаційних технологій дозволяє бібліотеці розширити сферу послуг. Разом із традиційними бібліотечними послугами, наша бібліотека має можливість надавати сервісні послуги: відправлення або прийом повідомлень електронною поштою, пошук інформації в Інтернет на замовлення користувача, запис інформації на електронний носій користувача, друк на принтері, сканування. 
Кількість користувачів за єдиним  реєстраційним обліком становить більше 2000.
Користувачам, які не є студентами чи співробітниками навчального закладу, бібліотека надає можливість користуватися своїми ресурсами в читальному залі.(Правила…)
Ведеться єдина електронна реєстраційна картотека користувачів бібліотеки. Видача підручників та навчальних посібників ведеться через електронний формуляр.
Виховна та масова робота   є невід’ємною складовою частиною роботи бібліотеки і спрямована на суспільно-політичну орієнтацію студентів, популяризацію культурної спадщини, виховання національної, морально-етичної свідомості.(див.фото)
Ефективність роботи бібліотеки визначає її кадровий склад.   У нашій бібліотеці працює  4  висококвіліфікованих співробітники, стаж бібліотечної роботи кожного становить більше 10 років.  Працівники   бібліотеки постійно вдосконалюють професіоналізм, займаючись самоосвітою, а також беруть участь у семінарах та нарадах. 
Значну допомогу в організації роботи бібліотеки надає бібліотечна рада, яка створена при бібліотеці під керівництвом заступника директора з навчальної роботи.
До її складу входять заступник директора коледжу з навчальної роботи, методист, завідувачі бібліотеки, викладачі, вихователь гуртожитку та студенти.
Рада бібліотеки сприяє посиленню зв’язку   бібліотеки з  викладачами та  студентами, бере участь у проведенні виховних  та масових заходів, проводить роботу за збереження підручників та ліквідації   заборгованості    студентами  та викладачами.

 Правила користування бібліотекою Завантажити