Новини коледжу

Виховна година «Пам’ять єднає покоління»

Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та

перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 08 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає

перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.

Поступовий офіційний перехід до європейської традиції памʼятання

розпочався після Революції Гідності. Ця традиція полягає не тільки в зміні дати, а й у зміні фокусу – з культу зброї та перемоги на внесок різних спільнот у подолання нацизму, на окрему людину, її страждання і втрати у війні.

08 травня 2024 року в гр.ПТ-23, БС,ОП-23 було проведено виховну годину до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Здобувачі освіти переглянули відеоролик «Міф про Велику вітчизняну війну», який розвінчує ключові радянські міфи про Другу світову війни.  Головний мотив сюжету – Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності – масові вбивства, депортації, Голокост, унаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Офіційне гасло пам’ятних заходів “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Ці слова актуальні і сьогодні, коли путінська росія намагається знищити нашу країну. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця.

 Історія ж Другої світової добре ілюструє, у який спосіб спільноти досягають важливих перемог.

У вас є питання? Ми з радістю готові на них відповісти.