Новини коледжу

День пам’яті таперемоги над нацизмом уДругій світовій війні

29 травня минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.

Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

8 травня, у День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, віддає данину пам’яті мирним цивільним, які загинули або постраждали внаслідок бойових дій та окупації їхніх міст і сіл; дітям війни тощо.

Ми пам’ятаємо про те, яку велику ціну заплатили наші предки за перемогу над нацизмом. Ми клянемося «Ніколи знову!» і покладаємо квіти та свічки на могили загиблих, щоб вшанувати їхню пам’ять.

Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті. Нині в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.

У вас є питання? Ми з радістю готові на них відповісти.