Новини коледжу

А над Україною вишивка цвіте…

Вишиванка – символ України,

Дзеркало народної душі,

Вишита сльозою рідна мова,

Слава, воля, єдність, віра – МИ!

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Для нас, українців, це звичайно вишиванка – оберіг, справжня національна святиня, яка символізує красу, міць, щасливу   долю та родинну пам’ять.

Щорічно в третій четвер травня в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. 16 травня 2024 року  традиційний український одяг одягнули люди в 70 країнах світу. Це чудова нагода віддати шану національним традиціям.

У Шосткинському фаховому коледжі імені Івана Кожедуба в межах свята відбулася низка заходів, у яких взяли участь здобувачі освіти груп ПТ-23, БС,ОП-23.

Розпочали з майстерки в бібліотеці нашого закладу. Викладачка Ярослава Мартиненко презентувала вишиті історії свого життя – весільне вбрання своє та чоловікове, сорочечки маленького сина, елегантні сукні, рушники. Вона поділилася спогадами про значення вишиванки для її родини, про свою першу роботу, деякі техніки вишивки та символіку кольорів.

«Вишивання для мене – це прекрасний спосіб зняти стрес, – зауважує Ярослава Олександрівна. – Насправді сенс не в тому, чи вмієте ви вишивати. Головне – пам’ятати про свій генетичний код, духовну спадщину».

Після щирої розмови молодь переглянула тематичну виставку, яку підготували працівники бібліотеки.

За ініціативи Української федерації «Спорт заради розвитку» 16 травня була проведена Національна руханка у вишиванках «Дякуємо ЗСУ», основна мета якої – єднання українців та міжнародної спільноти по всьому світу задля підтримки ЗСУ та незламного українського народу, підвищення рівня рухової активності.

Студентська молодь у вишиванках повторювала рухи, які демонстрували на великому екрані в спортивній залі коледжу. До слова, у ранковому флешмобі взяло участь 720 тисяч українців.

Сьогодні День вишиванки має особливий сенс. Українці змушені відстоювати свою національну автентичність, боротися за неї, віддаючи своє найдорожче – життя.

З Днем вишиванки! Носіть вишиванку з гордістю! Це наш оберіг, наша історія. Нехай вишиванка завжди буде символом нашої національної єдності!

Дякуємо Збройним силам України! Віримо в Перемогу! Слава Україні!

У вас є питання? Ми з радістю готові на них відповісти.