Новини коледжу

День Героїв

День Героїв бере свій початок від часів боротьби за незалежність України на різних історичних етапах. Ця дата стала символом мужності, відваги та  любові до України.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя під час визвольної боротьби такі кращі сини України XX століття:

  • З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
  • 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);
  • 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).      

 З метою вшанування пам’яті видатних діячів українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів української революції та Другої світової війни, героїв сучасної російсько-української війни бібліотека організувала тематичну виставку.

У вас є питання? Ми з радістю готові на них відповісти.