Новини коледжу

День Героїв: вшанування відваги та самопожертви

23 травня Україна відзначає День Героїв – свято, коли ми вшановуємо тих, хто в різні часові проміжки віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої держави.

Історія свята починається з 1941 року, коли Організація Українських Націоналістів (ОУН) встановила цей день для вшанування Євгена Коновальця – видатного державного, військового та політичного діяча, який був убитий 23 травня 1938 року. З часом День Героїв став днем вшанування всіх, хто боровся за українську незалежність – від лицарів Київської Русі до сучасних захисників країни. У радянські часи вшанування українських героїв було заборонено, але після здобуття незалежності в 1991 році Україна почала відновлювати історичну пам’ять. У 2007 році президент Віктор Ющенко встановив День Героїв України як офіційне свято, яке відзначається щорічно в травні.

З цієї нагоди Т.О. Толкачова провела виховну годину «День Героїв України»  зі студентами гр. КТ-23; Н.І. Щасна провела усний журнал «__Україна – країна Героїв____» зі студентами гр. БС-ОП-ПТ-23.

Сьогодні, коли наша країна знову веде боротьбу за свою незалежність, День Героїв набуває особливого значення. Ми чітко усвідомлюємо, кому завдячуємо свободою, яку маємо, і з глибокою повагою та вдячністю схиляємо голову перед подвигом тих, хто віддав своє життя за щасливе майбутнє України.

У цей день ми не лише згадуємо про полеглих, але й вітаємо всіх, хто, ризикуючи життям, боронить нашу землю. Їхня мужність, стійкість та самовіддача – це приклад для нас усіх.

День Героїв – це день єднання, день пам’яті, день вдячності та день віри у нездоланність українського духу. Це привід згадати про те, якою ціною було отримано нашу свободу, та навчити молодше покоління цінувати та шанувати героїчне минуле своєї країни.

У вас є питання? Ми з радістю готові на них відповісти.