Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляно майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
З метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, данини пам’яті страшній трагедії, у читальній залі бібліотеки коледжу експонуєтьсявиставка-набат «Бабин Яр: без права на забуття». Представлені на ній документи розповідають про криваві події у Києві, злочинну діяльність фашистського режиму в Україні і за її межами.
До 83-х роковин трагедії викладачка історії Тетяна Толкачова провела лекцію для групи КТ-24.
Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом.
Сьогодні в Україні – війна. Рашисти навіть риторику запозичують у нацистів, заявляючи про «розв’язання українського питання», подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання».
Наш обов’язок зберегти і передати пам’ять про Бабин Яр наступним поколінням. Адже тільки пам’ять захищає нас від повторення помилок минулого.
Пропонуємо переглянути відеоматеріали про цю страшну трагедію за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=QeTSJijjZmw («Бабин Яр: нові документи. Пишемо історію»).


