В останні дні листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті політики Радянського Союзу щодо хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли, за різними підрахунками, від 4 до 10 мільйонів людей.
Щоб розуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна 91 рік тому, книгозбірня коледжу пропонує добірку публіцистичних книг, у яких розкривається тема Голодомору та зібрані свідчення людей, що пережили Голод.
Приміром, такі:
- Геноцид української нації 1932-1933/2022 років: свідчення очевидців та документи, що підтверджують злочини російських режимів / упор. Олеся Стасюк.—вид.2-ге, доповнене.—К.-Х. : Право, 2023. — 352 с.
У цьому виданні свідчення очевидців Голодомору-геноциду 1932–1933 років, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом, із матеріалів кримінальних справ та свідчення очевидців геноциду українців, вчиненого путінським рашистським режимом у 2022 році.
Також публікуються документи, що підтверджують злочини російських режимів проти української нації та Української держави.
- Голодомор 1932-1933 років-геноцид української нації: навчальний посібник для вчителів / Міністерство культури та інформаційної політики України. Національний музей Голодомору-геноциду. Інститут дослідження Голодомору. — Київ : Вид-во Марка Мельника, 2021. — 336 с. : іл.
Навчальний посібник є одним із перших навчальних видань, яке повною мірою висвітлює передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932– 1933 рр. – геноциду української нації. Автори подають ґрунтовний фактологічний матеріал, поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму. Посібник рекомендовано вчителям історії, правознавства, громадянської освіти, викладачам, працівникам культурно-освітніх установ, студентам, учням та всім, хто цікавиться історією України.
Тож бібліотекарі запрошують до прочитання документальної літератури всіх, хто хоче знати правду про ці страшні сторінки української історії.
До цієї трагічної дати викладачка історії України Тетяна Толкачова провела заняття-лекцію: “Голодомор 1932-1933 – геноцид українського народу” для груп БС, ОП, ПТ-24. Здобувачі освіти дізналися про трагічні події, що спіткали український народ у 1932-1933 роках. Було висвітлено історичні передумови та причини Голодомору, механізми його здійснення, а також масштабні наслідки для українського суспільства.
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого.
Акція «Запали свічку пам’яті» традиційно припадає на третю суботу листопада. Цьогоріч акція відбудеться 23 листопада о 16:00.