Історія багатьох фразеологізмів здається цікавою і незрозумілою. Живе людина, яка добре знає свою справу, про неї скажуть: «Він собаку з’їв». А трапиться гірший працівник, то про себе почує: «Зробив із лемеша швайку».
В українській фразеології віддзеркалюється історія, культура, виробництво, вірування народу, чується відгук боротьби з татарами, польською шляхтою, прослідковується й соціальна нерівність, хабарництво тощо. Ми щодня спілкуємося фразеологізмами, того не помічаючи. Так, у мовленні викладачів про невідповідальних студентів чуємо «у свинячий вереск», «і кінь не валявся», «сім кіл Ада» тощо.
Усі фразеологізми мають свою оригінальну історію, варто лише поцікавитись, тому здобувачі освіти І-ІІ курсів у кількості 18 осіб взяли участь у конкурсі «Слово до слова» на освітній платформі «На Урок», що дозволило їм систематизувати знання про стилістичні можливості полісемії фразеологічних одиниць, збагатити словниковий запас, удосконалити вміння доречно використовувати стійкі мовні форми.
Переможці конкурсу «Слово до слова»:
І місце:
- Бойко Карина (БС-24);
- Мехедова Анастасія (КТ-23);
- Гречаниченко Анастасія (КТ-23)
ІІ місце:
- Мураста Ярослав (МІ-24);
- Тітович Євгенія (БС-24)
ІІІ місце:
- Дорошенко Діана (КТ-23);
- Литвинов Максим (КТ-23);
- Черновол Єлисей (ОП-24);
- Ковальова Анна (БС-24)
Так тримати! Ми вами пишаємось!