Приєдналися до святкування цієї події і здобувачі освіти І та ІІ курсу Шосткинського фахового коледжу під керівництвом викладачки хімії Антоніни Вареник. На виховній годині було розглянуто основні питання Рамсарської конвенції, головною ціллю якої є збереження й раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення сталого розвитку в усьому світі.
З доповіді студента групи КТ -23 Вадима Кузнецова учасники заходу дізналися про причини створення Конвенції. Поштовхом до цього стало бажання захистити водоплавних птахів у середовищі їхнього існування, а також під час перельотів. Конвенція була створена в 1971 році. Україна, поновивши своє членство в ній у 1996 році, входить у число 169 країн Договірних сторін Конвенції. Доповідач підкреслив, що на території України розміщено багато водно-болотних угідь міжнародного значення, що перебувають під охороною держави.
Валентин Іванов, доповнюючи свого одногрупника, наголосив на необхідності охорони не тільки водоплавних птахів, а й інших мешканців водойм. Студент зазначив, які з них потребують найбільшої уваги.
Головна мета заходу – формування усвідомлення того, що саме озера й болота, мілководні водойми є потужними очисниками та постачальниками чистої прісної води для потреб людей та довкілля. Це природні фільтри Землі. Завдання кожного з нас зберігати їх функціональність та природну чистоту.

