26 лютого 2025 року в Україні відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли в Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України.
У 2020 році Президент України Володимир Зеленський видав Указ №58/2020, яким встановив 26 лютого День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Саме з окупації Криму розпочалась війна росії проти України. Окупація Криму відбулась без жодної краплі крові – міф. Українці та кримські татари виражали свій протест окупантам, виходили на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувались свавільні затримання, насильницькі викрадення наших громадян.
Зараз в тимчасово окупованому Криму є багато людей, які чекають на ЗСУ та вірять у звільнення півострова від окупантів.
Бібліотека коледжу організувала тематичну виставку до цього Дня. Пропонуємо разом згадати та вшанувати мужність всіх, хто чинив і продовжує чинити опір окупантам на півострові, відстоює своє право жити у власній домівці, на власній землі.

Також з нагоди цієї дати викладачка історії України Тетяна Толкачова провела лекцію на тему «11 років спротиву окупації Криму» для здобувачів освіти груп БС,ОП,ПТ-23. Під час заходу вона розповіла про події 2014 року та боротьбу України за відновлення територіальної цілісності. Лекція сприяла поглибленню знань студентів про сучасну історію та важливість національної єдності.


