Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…
Ліна Костенко
Поезія – це магія слова, що торкається найпотаємніших струн нашої душі. Вона – місток між минулим, теперішнім і майбутнім, що здатний викликати цілу гаму почуттів. Весняна природа з її буянням кольорів та ароматів є невичерпним джерелом натхнення для поетів, що робить цю пору року особливим часом для святкування Всесвітнього дня поезії 21 березня.
Це свято почало свій відлік з 1999 року. Тоді на 30 -й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено встановити особливу дату з метою пропагування мистецтва поезії серед населення, підтримки мовного різноманіття за допомогою віршів та сприяння дрібним видавництвам. Перший Всесвітній день поезії святкували в Парижі…
Про поетичну творчість від сивої давнини до сучасності говорили під час тематичної виховної години здобувачі освіти груп БС,ОП,ПТ-23. У таємницю творчої лабораторії зазирнули разом із керівницею Наталією Щасною. І навіть спробували себе у гумористичній вікторині «Наскільки % ти поет».
Звісно, не могли не згадати живу легенду української літератури, чий творчий доробок входить до програмових творів ІІ курсу, – Ліну Василівну Костенко.
19 березня цій унікальній жінці, ПОЕТЕСІ виповнилося 95…
Студентка гр.БС-23 Анастасія Золіна декламувала улюблені вірші майстрині поетичного слова, зобразивши на папері власне бачення художнього світу.
«На каву з Ліною Костенко» – така назва презентації про життєпис та творчу спадщину поетеси. Йшлося про важливість слова, цінність правди та силу особистості. Студенти відчули, як поезія може змінювати світ та надихати на гідні вчинки.
Найпростіший спосіб відзначити Всесвітній день поезії — взяти з книжкової полиці збірку улюбленого поета та ще раз насолодитися прекрасною творчістю. Також це привід поповнити свою поетичну бібліотеку новою книгою або просто увімкнути аудіозапис з життєвою мудрістю, що залишається в серцях назавжди.




