Стартувала благодійна акція   «Подаруй радість»

Шосткинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошує всіх небайдужих приєднатися до благодійної акції "Подаруй радість", яка проходить до Міжнародного дня захисту дітей. Акція стартувала 25 травня і триватиме до 5 червня.Якщо у вас є можливість придбати або поділитися зайвої дитячою книгою, розмальовками, кольоровими олівцями, фарбами, альбомами для малювання, пазлами, дитячими засобами гігієни (мило, зубна щітка, паста, шампунь), передайте в Шосткинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді.Центр розташований в кабінеті №16 Шосткинської райдержадміністрації по вул.Свободи, 54. Всі зібрані речі будуть передані дітям Шосткинського району, які опинилися в складних життєвих обставинах. З усіх питань звертатися за телефоном 4-27-21 або 098-986-39-05.

Онлайн опитування для студентів « Мої думки щодо тютюнопаління…»

Молодіжна субкультура є унікальною, насиченою і складається із   системи цінностей, установок, способів поведінки. Є в ній і переваги, і, звичайно, ризиковані повторювані вчинки, які призводять до формування  звичок.

Що ж є передумовою, причиною, яка «штовхає» молодь до таких дій? Сучасне суспільство із відповідною системою цінностей, або ЗМІ, або вікові особливості молоді?  Звичайно, що відповідь можемо шукати  і знайти у підручниках, працях відомих дослідників.

Пропонуємо дати можливість висловити свою думку щодо  формування  однієї шкідливої звички саме студентам.

Висловіть свою думку!

Результати опитування допоможуть нам ефективніше  працювати над формуванням навичок здорового способу життя, організовувати та проводити цікаві заходи, корисні зустрічі.

Шановні студенти, висловіть свою точку зору з приводу тютюнопаління та допоможіть нам краще зрозуміти причини появи цієї звички, щоб разом працювати над формуванням навичок здорового способу життя, організовувати та проводити цікаві заходи, корисні зустрічі. Звертаємо увагу на те, що анкетування є анонімним:

Заповніть Анкету Тут, або натисніть це посилання.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.

З 1 червня в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування.

Нагадуємо: для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО»  необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від Харківського регіонального центру.  Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

• 15 – 17 червня (українська мова і література);
  • 17 – 19 червня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).

Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.

Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:

• оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
  • запрошення-перепустки;
  • засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).

Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою, антисептик для рук.

24 травня – День слов’янської писемності й культури

24 травня в День вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в нашій країні відзначається День слов’янської писемності та культури. З 1994 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, цей день в Україні святкується щорічно. У 2004 році свято було підтверджено також Указом Президента України від 17 вересня.

Початок слов'янській писемності дали два великі слов'янські просвітники – брати Кирило і Мефодій, які вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов'янську абетку, започаткувавши таким чином розвиток слов'янської писемності. За ім'ям творця абетки вона стала називатися "кирилицею". Коли Костянтина запитали, скільки часу він творив слов'янську абетку, то він відповів, що "три місяці і все життя, бо просвіщати народ без письмен його мови, що намагатися писати на воді!".

В основу слов'янської абетки було покладено грецьку. Для передачі звуків, що були в ужитку слов'ян, її довелося значно змінити. Працюючи над створенням абетки, Кирило одночасно почав перекладати з грецької мови на слов'янську Апостол і Євангеліє - богослужбові книги.

Це надзвичайно сприяло виникненню і розвитку слов'янської літературної мови і написанню книг.

Про історію слов'янської писемності та внесок у її створення та розвиток великих просвітителів Кирила та Мефодія можна дізнатися, ознайомившись із матеріалами, які пропонує мережа Інтернет, а саме:

Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу  мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

До 4 червня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде визначено час і місце проведення тестувань.