4 та 5 грудня викладач дисципліни «Технології» Полевик А.В. для студентів групи МІ-18 провів ознайомчі екскурсії до підприємств ТОВ «Фармхім» та АТ «Фармак». Майбутнім механікам продемонстрували роботу цехів з виробництва хіміко-фармацевтичних препаратів та інженерні системи.

05 грудня студенти групи ХТ-18 з викладачами технологій Семяник Н.І. та Кокшайкіною Г.І., а також керівником групи Булітко Л.Є. побували на екскурсії на Шосткинському підприємстві АТ "Фармак". Молоді було дуже цікаво  побачити роботу сучасного хімічного виробництва наживо й отримати уявлення про аналітичне обладнання. Адже це тісно пов'язане з їхньою майбутньою спеціальністю й предметами, які вони вивчають зараз та почнуть вивчати в наступному семестрі.

Студенти-технологи розширили свій світогляд, отримали приємні пам'ятні подарунки та переконалися, що професія, пов'язана з хімією, це сучасно й дуже цікаво!

З метою активізації військово – патріотичної та спортивно – масової роботи серед допризовної молоді міста  05 грудня в Палаці спорту "Свема" відбувся міський  конкурс "Нумо, хлопці!", присвячений Дню  Збройних сил України. У заході взяло участь п'ять команд : Шосткинський інститут СумДУ, ХТК імені Івана Кожедуба, ДНЗ "Шосткинський центр ПТО", ШВПУ  та Шосткинське медичне училище.

Візитна картка,  одягання  комплекту  бронезахисту  бійця, протигаза, заряджання магазину,  перенос пораненого, естафетна смуга перешкод  - усі ці завдання  оцінювало компетентне журі. Крім того,   кожен навчальний заклад презентував музичний номер, створивши піднесену, святкову атмосферу.

За підсумками всіх конкурсів команди посіли такі місця:

І місце  - ШВПУ та Шосткинське медичне училище;

ІІ місце  -   ДНЗ "Шосткинський центр ПТО";

ІІІ місце - Шосткинський  інститут СумДУ та ХТК імені Івана Кожедуба.

Усі учасники були нагороджені грамотами, кубками,  призами.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі , зокрема ВІЛ/СНІД, у гуртожитку коледжу проведено виховний захід : «ВІЛ/СНІД. Думай заради життя!». Мета - інформувати студентів про  шляхи передачі  інфекції  та способи профілактики.

Про актуальність просвітницької роботи в цьому напрямку говорили й студенти І-ІІ курсів. Йшлося про відповідальне ставлення до свого здоров ‘ я та безпечну поведінку в ситуаціях ризику.

04 грудня студенти коледжу мали нагоду зустрітися зі спеціалістами «Клініки, дружньої до молоді» в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Молодь отримала вичерпну інформацію про вірус імунодефіциту людини, шляхи його передачі та заходи профілактики ВІЛ-інфекції. Психолог Людмила Рудова провела опитування студентів з метою розвінчання популярних міфів про ВІЛ/СНІД, а також розповіла про правила використання контрацептивів.

Спеціалісти наголосили, що на базі «Клініки, дружньої до молоді» всі охочі можуть отримати необхідну консультацію з цього питання і навіть безкоштовно здати аналіз на вірус імунодефіциту людини.

Найголовніше, що може зробити

батько для своєї дитини, -

це бути гарним чоловіком його матері.

Януш Вишневський

Говорячи про насильство в сім´ї, ми невипадково взяли за епіграф слова одного з найпопулярніших письменників сучасної Польщі Януша Вишневського, адже його влучний вислів містить суть проблеми, яка була запропонована для обговорення студентам І-ІІ курсів коледжу. У рамках акції «16 днів проти насильства» молодь писала власне висловлення у форматі ЗНО на тему: «Конфлікт батьків і дітей: як уникнути насильства в родині».

Студенти показали свою обізнаність з питання, що будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї стосовно іншого, якщо вони порушують конституційні права й свободи людини та громадянина, завдають моральної шкоди, є насильством.

Розмірковуючи про причини домашніх «війн», молодь називає такі:

• негаразди в сім´ї;
  • бідність, алкоголь, наркотики;
  • невміння вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Як же запобігти домашньому насильству? На це непросте питання студенти мають відповіді:

«…треба знаходити спільну мову, цінувати одне одного, намагатися зрозуміти й підтримувати в різних ситуаціях…»;

«…перед тим, як бити свою дитину, сваритися з нею, потрібно поставити себе на її місце, адже ви маленькими  вже були, а підлітки ще не були дорослими…»;

«… для того щоб цього уникнути та повернути лад у родині, слід поставити себе на місце іншого та не варто забувати розмовляти одне з одним…»;

«…турбуйтесь про своїх дітей, захищайте, любіть їх. Розберіться в собі, дослідіть ваші почуття злості й гніву…».

До слова, в Україні щороку реєструється близько 150 тис. повідомлень до поліції про насильство в сім’ї. За оцінками експертів,  це, у кращому випадку, лише 10 % від реальної кількості фактів. До 97% жертв сімейного насильства – жінки.  Кількість дітей, які щодня у світі потерпають від домашньої тиранії, перевищує 10 млн.