Зателефонуйте

Напишіть листа

Гарний настрій - особистий вибір кожного! Ознайомтеся!

89955008_550956762192073_6973788821431255040_n.jpg

В умовах світової пандемії коронавірусу складно зберігати спокій, особливо перебуваючи  в інформаційному потоці, який зараз переповнений негативними новинами і прогнозами . Та все ж, що ж робити для того, щоб попри все зберігати спокій?

Давайте проаналізуємо,  які фактори посилюють виникнення та поширення паніки, пригнічення та інших деструктивних емоцій:

 • Великий потік інформації, який у більшості випадків негативно забарвлений.
 • Різка зміна звичного усталеного режиму роботи, життя , що призвела до стану розгубленості.
 • Невизначеність.

Чи існує унікальна  формула, або вправа, або чітка інструкція, яка допоможе скерувати емоції у правильне русло, позбавитись від страху та паніки? Така формула існує, і,  разом з тим, вона у кожного своя, оскільки пов’язана з індивідуальними особливостями людини, її досвідом, з  особливостями нервової системи.

Пропонуємо прості дієві рекомендації для попередження розповсюдження паніки

 • Намагайтеся не блокувати свої почуття.

Емоції,  які виникають у відповідь на ситуацію, що склалася  – це нормальна реакція на загрозу життю і здоров’ю людей. Страх  - це природня емоційна реакція, яка покликана мобілізувати організм діяти в умовах загрози.  Страх робить нас більш обережними й зібраними.  Однак, якщо дія подібних емоційних реакцій на організм  є тривалою і посилюється , то, звичайно, носить руйнівний характер. Знижується критичність мислення, починає домінувати ділянка головного мозку, яка відповідає за виживання, так зване мигдалеподібне тіло. Виділяються гормони адреналін та кортизон, підвищується артеріальний тиск тощо. Тривале перебування в такому стані може спричинити значний вплив на організм людини. Тому важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями. Паніка та тривалий стрес негативно впливають як на фізичний стан організму, так і на емоційну та розумову сферу.

 • Уникайте бути «передавачем» негативних емоцій.

Зараз епідемія – це головна тема і кожен намагається «поділитися» останніми  «найстрашнішими» новинами, таким чином, відбувається емоційне зараження.

 • Спілкуйтеся з позитивними людьми.
 • Дотримуйтесь елементарної інформаційної гігієна. Намагайтеся критично аналізувати інформацію.
 • Обирайте надійні, офіційні джерела інформації.
 • Намагайтеся менше спілкуватися про хвороби, що провокує паніку.
 • Не концентруйтеся на поганих новинах. У світі є дуже багато цікавого, на що ви можете звернути свою увагу.

Якщо є така можливість, доцільно обмежити  час, який ми проводимо, гортаючи стрічку віртуальних мереж. Слід пам’ятати про те, що інформація, яка розміщена у  соціальних мережах, практично не контролюється. Якщо, Ви звертали увагу, вкінці статті, зазвичай, є допис, що джерело не несе відповідальність за достовірність інформації. 

 • Усвідомте, що дотримуєтесь відповідних рекомендацій для профілактики захворювання: це підвищує рівень впевненості у ситуації і відповідно знижує рівень напруги.
 • Тримайте фокус на позитиві.

Наш мозок, з одного боку, — геніальна машина, а з іншого — дуже «лінива» система. І якою інформацією ми будемо його наповнювати — так ми будемо себе почувати. Спробуйте використовувати «щоденник позитивних дій» (моментів, подій) — адже з’явилась прекрасна можливість помічати те, що за звичним насиченим графіком, ми не помічаємо: чашечка запашної кави вранці, цікава книжка, на яку раніше, не вистачало час та сил, щасливий сміх дитини, квітка, яка розцвіла на підвіконні і т.д. Ці моменти можуть бути і   мінімальними, але вони повинні бути (навіть смішний кіт, якого ви побачили по дорозі на роботу — теж буде позитивною подією). Тобто ми вчимо мозок думати позитивно та фокусуватись на доброму.

 • Переключіть увагу на себе та своїх близьких.
 • Пам’ятайте, що для профілактики захворювань необхідний здоровий сон, який впливає на формування здорового імунітету.
 • Займіться улюбленою справою, яку постійно відкладали.
 • Живіть у ритмі «Тут і зараз». Паніка – невизначеність майбутнього.

 Щоб покращити свій стан, сконцентруйтеся на тому, що є в даний момент. Час дійсно краще організувати, зберігаючи звички «Атрибути виходу у світ»: особиста гігієна, догляд за волоссям, нормальний одяг, режим харчування.

Допомагають відволіктися звичайні справи: прослуховування музики, малювання, перегляд комедійних фільмів (а не новин).

Не можна панікувати. Коли ми нервуємося, в організмі підвищується рівень гормонів ( кортизол), які знищують імунітет (високий рівень кортизолу викликає порушення сну,  негативно впливає на навчання, пізнавальні процеси , впливає на збільшення ваги тіла, підвищує тиск, холестерин і це не весь перелік наслідків) .

 • Шукайте нові можливості. Насправді «вимушені канікули» відкривають для кожного безліч можливостей, які ми не бачимо за стіною інформації.

На період карантину, бібліотеки у багатьох країнах світу відкрили доступ до своїх онлайн-ресурсів. Навіть Віденська опера транслюватиме у вільному доступі вистави. Є безліч ресурсів, які пропонують віртуальне відвідування музеїв, онлайн-навчання. Така зайнятість буде цікавою для людей різного віку, і заразом, сприятиме не лише особистісному зростанню, а й позитивному налаштуванню, збільшенню кількості позитивних емоцій. З’являється час для перегляду цікавих фільмів, мультфільмів з дітьми.

Якщо Ви активна людина, і пасивний відпочинок  - це не для Вас, тоді є прекрасна можливість, нарешті, зробити генеральне прибирання або розібрати «завали» у шафі.

 • Пам’ятайте, що в основі багатьох методів профілактики або виходу із стресових ситуацій є переключення уваги. Отже, маємо можливість займатися улюбленою справою, мистецтвом, творчістю.
 • Прості й водночас дієві способи, які стовідсотково допомагають підтримувати себе, -  повноцінний сон, посильні фізичні навантаження, регулярне здорове та збалансоване харчування .

Використовуйте цей час із максимальною користю для себе!

 

Знайдітьнасна мапі:

ПІДТРИМКА

Щоб отримати допомогу у вирішенні питань звертайтеся за наступними контактами:

Телефон: (05449) 7-31-20
Факс: (05449) 7-31-20
Email: colledge@ukr.net або htcolledge@gmail.com
Сайт: htcolledge.sumdu.edu.ua

Карта сайту: переглянути

© 2020 Розроблено викладачами та співробітниками коледжу.