Зателефонуйте

(05449) 7-31-20

(096) 046-11-60

(Приймальна комісія)

Напишіть листа

[email protected]
[email protected]

(Питання щодо вступу)

Бібліотека – інформаційний та просвітницький підрозділ коледжу

Бібліотека є структурним підрозділом Хіміко-технологічного коледжу Шосткинського інституту Сумського державного університету, який забезпечує творами друку, іншими документами та інформаційними матеріалами навчально-виховний та науковий процес.

Крім виконання традиційних освітніх, виховних функцій, бібліотека надає доступ до баз даних з мережі Інтернет, а також власних баз даних: електронних каталогів, картотек, навчальних посібників на електронних носіях. Для роботи студентів та викладачів з електронними матеріалами та базами даних в читальному залі є 4 автоматизованих робочих місця з доступом до мережі Інтернет.

Ефективній роботі бібліотеки сприяє матеріально-технічна база: є 2 сканери, ксерокс,  два принтери.

Бібліотечно-інформаційний центр складається з абонементу, читального залу з комп’ютерною зоною, 4-х  книгосховищ.

Фонд бібліотеки нараховує  понад 80 тис.  видань на різних носіях інформації.

Переважна частина книжкового фонду – навчальна: підручники, посібники, енциклопедії, довідники, методичні матеріали.

Сучасне програмне забезпечення «УФД Бібліотека» відповідає світовим стандартам бібліографічних описів. Власна база даних - електронний каталог  містить понад 38000 бібліографічних записів – книги, методичні посібники, статті з фахових періодичних видань. Автоматизовано проводиться комплектування бібліотечних фондів, каталогізація, систематизація, наукова та технічна обробка книг, багатоаспектний пошук необхідних джерел, створення бібліографічних списків та покажчиків.

Автоматизація та впровадження нових інформаційних технологій дозволили бібліотеці розширити сферу послуг. Разом із традиційними бібліотечними послугами, наша бібліотека має можливість надавати сервісні послуги: відправлення або приймання повідомлень електронною поштою; користування послугами Інтернет; пошук інформації у всесвітній мережі на замовлення; запис інформації на електронний носій користувача; друк на принтері; комп'ютерний переклад тексту; сканування; копіювання тощо.

Бібліотека проводить диференційоване довідково-інформаційне і бібліотечно-бібліографічне обслуговування користувачів на абонементі, у читальному залі. Впродовж року бібліотека обслуговує понад 600 користувачів за єдиним читацьким формуляром. Це студенти коледжу та інституту, викладачі та співробітники коледжу, сторонні навчального закладу. 

Бібліотека здійснює інформаційну підтримку проведення культурно-масових заходів, педагогічних читань, тижнів циклових комісій.

В читальній залі бібліотеки створено електронний варіант методичних посібників, розроблених викладачами коледжу, для проведення лекційних, семінарських, практичних занять, лабораторних робіт для самостійної роботи студентів. Створено умови для написання студентами ІV курсів курсових та дипломних робіт.

Бібліотека готує на допомогу освітньому процесу бібліографічні списки та покажчики, організовує виставки нових надходжень та тематичні виставки літератури, проводить бібліографічні огляди, дні інформації,  літературні вечори, презентації. Всього впродовж року проводиться понад 70 бібліотечно-інформаційних та масових заходів.  Впродовж року бібліотека виконує  бібліографічні довідки з використанням інформаційних технологій.

 У бібліотеці коледжу працюють 3 бібліотекарі, всі з фаховою освітою. Завідує бібліотекою  Харламова Тетяна Михайлівна. Завжди готові до порад та професійного обслуговування бібліотекарі Лазарєва Катерина Володимирівна та Яцевюк Антоніна Андріївна. Вони проявляють творчість та креативність у роботі з користувачами.

Бібліотека коледжу - це інформаційний, культурно-освітній центр з новітніми технологіями, комфортними умовами для користувачів, автоматизованими технологічними процесами, відкритий не лише для студентів та співробітників коледжу, а й для учнів та вчителів  шкіл, мешканців нашого міста.

Режим роботи бібліотеки

Бібліотека чекає на користувачів:

  • щоденно з 8.15 до 17.15

Працюємо без перерви.

Вихідні дні: субота, неділя.

Санітарний день – остання п'ятниця місяця.

Правила користування бібліотекою Завантажити

Знайдітьнасна мапі:

ПІДТРИМКА

Щоб отримати допомогу у вирішенні питань звертайтеся за наступними контактами:

Телефон: (05449) 7-31-20
Факс: (096) 046-11-60 (питання вступу)
Email: [email protected] або [email protected]
Сайт: htcolledge.sumdu.edu.ua

Карта сайту: переглянути