8 червня 1920 року народився  наш випускник, відомий льотчик-винищувач, тричі Герой Радянського Союзу Іван Микитович Кожедуб.                     

До 85-річчя Івана Микитовича в гуртожитку Шосткинського хіміко-технологічного технікуму (ХТК ім.Кожедуба ШІ СумДУ), де він проживав під час навчання,  відкрито відділ Шосткинського державного краєзнавчого музею «Музей І. М. Кожедуба».              До 90-річчя від дня народження героя на фасаді гуртожитку з’явилися  2 банери - зображення Кожедуба та  фото 15-ти шосткинців - Героїв СРСР.  Перед входом встановили бюст льотчика-винищувача.

Експозиція музею розповідає про життя дивовижної людини, яка пройшла шлях від народження в простій сільській родині до маршала авіації Радянського Союзу. Архівні документи, фото і листи розповідають про юність Кожедуба. Він у всьому був здатним і тямущим, добре вчився і любив малювати. Але мрія стати художником не збулася – бажання літати виявилося сильнішим. Іван був членом Шосткинського аероклубу, навчався в Шосткинському хіміко-технологічному технікумі, а потім в Чугуївському льотному училищі.

В одному з приміщень музею відтворено інтер’єр кімнати в гуртожитку з простим ліжком, письмовим столом і малюнками юних років Кожедуба.
Усе життя льотчик малював, в експозиції музею представлені його роботи.
Важливе місце в експозиції займають особисті речі героя: військова форма різних років і нагороди, листи і записи, крісло, в якому він сидів, коли служив маршалом (кажуть, це крісло належало і Василю Сталіну). Їх музею передали рідні льотчика. Серед раритетних речей і авторські книги Кожедуба: «Служу Батьківщині» і «Вірність Вітчизні».
У першому залі представлено особисті речі Кожедуба:- льотна післявоєнна книга і записники;- шинель генерала-полковника;- мундир маршала авіації.Також там розташована міні-копія встановленого в Парку слави в Києві пам'ятника І. М. Кожедуба, яку подарували музею автори.

Ще один зал присвячений післявоєнному періоду життя героя. У ньому представлено фотодокументи і частини літаків і вертольотів, на яких літав Кожедуб.

Земляки високо цінували Івана Микитовича, тому багато разів обирали його кандидатом у депутати Верховної Ради СРСР

У післявоєнний період герой продовжував неофіційну службу в Маньчжурії як консультант, проте свідки розповідають, що і там він збивав ворожі літаки (так чи ні, це можна буде дізнатися, лише коли з документів буде знята секретність). Хоча на фронт Кожедуб потрапив тільки в 1943-му, його бойовий рахунок вражає: 366 вильотів, 120 боїв і 62 збитих німецьких літаки, при цьому самого Кожедуба не збивали жодного разу.
Чугуївський період навчання. Особливість музею - листи Івана своїй дівчині.

 

В експозиції зброя, з якої знищував ворогів Кожедуб, і парашут - аналог часів Другої світової війни.  Діорама представляє макети літаків, вертольотів, танків та іншої військової техніки.

У третьому залі музею представлено рідкісні фото і документи з архівів родини Івана  Кожедуба. Вони розповідають про період командування ним
324-ой винищувальної дивізії в Кореї (1950-1953 рр.).

На честь 90-річчя від дня народження героя відкрили ще один відділ експозиції, присвячений Курській битві, в якій Кожедуб збив свій перший ворожий літак. Біля входу в музей в той же день відкрили памятник Кожедубу і встановили літак «МИГ-21 УМ».

Бюст Кожедуба встановлений і в картинній галереї героя

Діорама «Курська дуга»
У залі діорами на правій стіні з документальних фото написано слово "ВІЙНА"

Також в залі діорами знайшли своє місце карта бойових дій Курської Дуги і виставка моделей-копій, військової техніки.

 

                                                 

                             Наш славний земляк

8 червня 2020 року виповнюється 100 років з дня народження легендарного льотчика-аса, тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба.

Хіміко-технологічний коледж гордо носить ім’я нашого земляка.

Саме до цієї дати в читальній залі бібліотеки експонується виставка-вшанування «Наш славний земляк».

Експоновані матеріали розповідають про повітряні перемоги І.М.Кожедуба, про цікаві факти з життя героя.

Усіх, кого цікавить життєвий шлях визначного льотчика і хто хотів би детальніше ознайомитися з його діяльністю, запрошуємо  до бібліотеки.

 

Стартувала благодійна акція   «Подаруй радість»

             Шосткинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошує всіх небайдужих приєднатися до благодійної акції "Подаруй радість", яка проходить до Міжнародного дня захисту дітей. Акція стартувала 25 травня і триватиме до 5 червня.Якщо у вас є можливість придбати або поділитися зайвої дитячою книгою, розмальовками, кольоровими олівцями, фарбами, альбомами для малювання, пазлами, дитячими засобами гігієни (мило, зубна щітка, паста, шампунь), передайте в Шосткинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді.Центр розташований в кабінеті №16 Шосткинської райдержадміністрації по вул.Свободи, 54. Всі зібрані речі будуть передані дітям Шосткинського району, які опинилися в складних життєвих обставинах. З усіх питань звертатися за телефоном 4-27-21 або 098-986-39-05.

Онлайн опитування для студентів « Мої думки щодо тютюнопаління…»

Молодіжна субкультура є унікальною, насиченою і складається із   системи цінностей, установок, способів поведінки. Є в ній і переваги, і, звичайно, ризиковані повторювані вчинки, які призводять до формування  звичок.

Що ж є передумовою, причиною, яка «штовхає» молодь до таких дій? Сучасне суспільство із відповідною системою цінностей, або ЗМІ, або вікові особливості молоді?  Звичайно, що відповідь можемо шукати  і знайти у підручниках, працях відомих дослідників.

Пропонуємо дати можливість висловити свою думку щодо  формування  однієї шкідливої звички саме студентам.

Висловіть свою думку!

Результати опитування допоможуть нам ефективніше  працювати над формуванням навичок здорового способу життя, організовувати та проводити цікаві заходи, корисні зустрічі.

Шановні студенти, висловіть свою точку зору з приводу тютюнопаління та допоможіть нам краще зрозуміти причини появи цієї звички, щоб разом працювати над формуванням навичок здорового способу життя, організовувати та проводити цікаві заходи, корисні зустрічі. Звертаємо увагу на те, що анкетування є анонімним:

Заповніть Анкету Тут, або натисніть це посилання.

   

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.

З 1 червня в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування.

Нагадуємо: для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО»  необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від Харківського регіонального центру.  Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

  • 15 – 17 червня (українська мова і література);
  • 17 – 19 червня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).

Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.

Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:

  • оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
  • запрошення-перепустки;
  • засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).

Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою, антисептик для рук.