Зателефонуйте

Напишіть листа

Напередодні Дня пам’яті та примирення і 76-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні у  читальній залі бібліотеки   коледжу організована книжкова виставка  «Тільки пам'ять не сивіє, вічно житиме в віках», де зібрані документи та матеріали, які присвячені трагічним подіям Другої світової війни, спогадам безпосередніх учасників бойових дій, землякам—героям.

Пропонуємо користувачам переглянути документальний фільм «Історія гідності: Друга Світова війна», який розповідає про  криваві   роки, в яких українські землі виступили захисним щитом імперії, а наш народ поставили у перші лави фронтової лінії з якої не повернулися мільйони українців

Шановні ветерани, співробітники та студентство коледжу!

Прийміть вітання з Днем пам’яті та примирення, Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Гідно вшановуючи подвиг ветеранів, висловлюємо нашу глибоку повагу усім героям Українського народу.

Низко вклоняємося кожному із фронтовиків, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного часу  та наближав День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У ці дні українські воїни самовіддано відстоюють незалежність та територіальну цілісність країни.

Хай мир та злагода панують на нашій землі!

Вічна пам'ять загиблим, низький уклін живим!

 

Фотоконкурс “Іншої землі у нас не буде, нам треба нашу зберегти!”

Розвиток творчих здібностей, любов до природи та громадська еко-свідомість - все це об’єднав фотоконкурс “Іншої землі у нас не буде, нам треба нашу зберегти!”

Саме під час весняного пробудження краса природи надихає найбільше, а тому всіх, хто полюбляє фотографувати - запрошуємо надсилати нам свої творчі доробки.

Тематика конкурсу представлена у 6 номінаціях:
1. Весняне пробудження землі.
2. Живий світ (весняні турботи комах, птахів).
3. З любов’ю до довкілля (прибирання, насадження, оформлення квітників, тощо).
4. Краса весняної водойми.
5. Промисловість та навколишній світ.
6. Сім’я, природа, культура.

Кожен учасник може подати до 3 світлин в декількох номінаціях. Переможця буде визначати журі, а робота, яка найбільше припаде до душі користувачам соцмереж буде відзначена призом глядацьких симпатій.

З деталями участі можна ознайомитись в положенні про конкурс -> Положення

До проведення місячника «Сумська весна - 2021» та відзначення Всесвітнього дня Землі долучилися й студенти та педагогічні працівники коледжу.

Уже не перший рік проводяться роботи з благоустрою прилеглої території коледжу. Розбито багато клумб, насаджено  чимало дерев.

Цікаво, що є клумба (її називаємо «альпійська гірка»), на якій студенти проводять дослідження, вивчаючи вплив якості ґрунтів на ріст та розвиток рослин, умови створення та покращення ґрунту методом компостування окислого листя. При цьому молодь усвідомлює, що турбуватися про довкілля  -  означає любити та охороняти Батьківщину.

Робота з благоустрою прилеглої території навчального закладу продовжується.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році як пам'ять про працівників, загиблих та постраждалих на роботі.

У цей день більше ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

За даними Міжнародної організації праці, щодня у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають у результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями. Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. За 2020 рік в Україні зареєстровано 40 737 повідомлень про нещасні випадки та гострі отруєння. Порівняно з 2019 роком кількість повідомлень про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння) збільшилась у 7 разів        (з 5 820 до 40 737), кількість повідомлень про нещасні випадки зі смертельним наслідком збільшилась на 25,5% (з 1 228 до 1 541).

Це говорить про те, що питання охорони праці у нашій країні були і є гострими і актуальними.

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці, він збігається із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуємо зараз у стійкі системи «Безпеки та здоров′я  працівників на роботі (БЗР)».

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці в трудових колективах ведеться широка роз’яснювальна робота щодо вимог державної політики у сфері охорони праці, бесіди і консультації з працівниками, студентами та учнями шкіл щодо необхідності дотримання правил користування електроприладами; безпечної поведінки у разі виявлення пошкоджень електромережі, вибухонебезпечних та підозрілих предметів; дотримання вимог пожежної безпеки тощо.

У Шосткинському фаховому коледжі імені Івана Кожедуба Сумського державного університету  створена та діє певна система управління охороною праці, періодично проводяться навчання працівників з питань охорони праці та пожежної безпеки і контроль їх знань. 

Щорічно в коледжі адміністрація разом з представниками профспілки проводить перевірку стану кабінетів, лабораторій і майстерень, яка серед інших питань передбачає контроль стану охорони праці і пожежної безпеки, за результатами якої видається наказ по коледжу.

Студенти усіх спеціальностей коледжу вивчають охорону праці як важливу галузь діяльності людства, опановуючи такі навчальні дисципліни, як «Безпека життєдіяльності», «Основи охорони праці» та  «Охорона праці у галузі»; крім того, у курсових та дипломних проєктах студентів технічних спеціальностей обов′язковим є розділ «Охорона праці», де проєктанти наводять організаційні та технічні заходи і засоби, які б зберігали здоров′я та життя працівників на виробництві. Необхідний для цього матеріал вони збирають під час виробничої та переддипломної практик на підприємствах нашого міста.

Сторінка 1 із 95

Знайдітьнасна мапі:

ПІДТРИМКА

Щоб отримати допомогу у вирішенні питань звертайтеся за наступними контактами:

Телефон: (05449) 7-31-20
Факс: (05449) 7-31-20
Email: colledge@ukr.net або htcolledge@gmail.com
Сайт: htcolledge.sumdu.edu.ua

Карта сайту: переглянути

© 2021 Розроблено викладачами та співробітниками коледжу.