 |
Щорічно в коледжі проходить масштабна інформаційна кампанія під назвою «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА». Кожного разу вона видозмінюється, удосконалюється відповідно до викликів сьогодення, але її незмінними завданнями є такі:
- постійно підвищення рівня обізнаності всіх учасників освітнього процесу про види насильства, способи профілактики та подолання будь – яких проявів насильства та жорстокості;
- формування навичок безпечної поведінки в умовах ризику;
- удосконалення комунікативних навичок;
- формування та зміцнення загальнолюдських цінностей.
Успішність та ефективність кампанії залежить від деяких чинників, які завжди враховуємо під час організації та проведенні заходів:
- Цільова аудиторія, її вікові особливості , потреби та інтереси.
- Комплексність та системність у проведенні ( участь беруть усі учасники освітнього процесу + установи, організації, які можуть надати кваліфіковані консультації).
- Вимоги та можливості сучасної системи освіти (переваги, інструменти, інновації та мобільність змішаної форми навчання).
Як проходить інформаційна кампанія в коледжі цьогоріч:
- Ґрунтовна підготовка: спільними зусиллями складено план заходів, який обговорено на методичному об’єднанні керівників груп; укладено домовленості про співпрацю з організаціями та установами; до роботи залучені Студентська рада коледжу, активи груп та Рада гуртожитку; підготовлено роздатковий матеріал та наочність.
- Використання інновації: уперше використовували ігрову методику «Створюй коло безпеки»: здобувачам було надано вибір тематики, тож працювали з темою «Булінг».
- Робота над формуванням навичок здорового способу життя, зміцнення загальнолюдських цінностей, які дозволяють робити усвідомлений вибір на користь здоров’я: у цьому напрямку актуальними є кваліфіковані консультації спеціалістів Центру «Клініка, дружня до молоді». Студентки груп І курсу БС,ОП-23,ПТ-23 змістовно та з користю провели час з лікарем , в.о. Центру «КДМ» Л.В. Багнюк, спілкувались на тему «Відверто про взаємостосунки». Популярністю користуються заходи з метою формування навичок здорового способу життя разом з практичним психологом коледжу Ю.Є. Сергієнко та практичним психологом Центру «Клініка, дружня до молоді» О.М. Рудовою. До заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, залучено здобувачів освіти І-ІІІ курсів. Під час спілкування завжди емоційно, цікаво, бо обговорюють важливі для молоді питання: інтимні взаємини, спілкування, здоров’я, самоповага та гідність.
Зважаючи на інтерес, ініціативність та активність студентської молоді у заходах, можемо говорити про результативність зусиль педагогічного колективу, адже поряд із формуванням кваліфікованого спеціаліста працюємо й над вихованням всебічнорозвиненої, сильної, впевненої в собі самостійної Особистості. Та продовжуємо будувати безпечний освітній простір.
|