Чи дотримуєтесь Ви етикету дистанційного навчання на своїх заняттях?

Дистанційне навчання має свої правила. Одним з них є дотримання певних норм поведінки та  відповідного зовнішнього вигляду учасників освітнього процесу.

Ігнорування етикету дистанційного навчання дезорганізує всіх його учасників. У процесі онлайн - занять і студенти, і викладачі  можуть їсти, ходити по кімнаті і  одночасно займатися сторонніми справами, що безпосередньо погіршує ефективність засвоєння знань. Крім того, подібний стиль життя перетворюється на звичку і може негативно позначитися на зовнішньому вигляді особистості.

Як організувати навчання, щоб воно сприймалось серйозно?

• По перше, для формату відеозв’язку важливо пристойно виглядати . Навіть якщо робота ведеться віддалено з дому, слід подбати про власний зовнішній вигляд (показник Вашої культури, самооцінки, ставлення до інших учасників) та обрати фон для спілкування (повірте, є багато інших ефективніших способів самовиразитися та привернути увагу до себе). Фон повинен бути нейтральним.
  • Дотримуйтесь пунктуальностіважливо розпочати заняття за розкладом та завершити у визначений час. На жаль, через небажання витратити 5 додаткових хвилин перед початком для перевірки налаштувань камери і мікрофона, початок занять (вебінарів, консультацій, нарад)  доводиться затягувати тривалий час. А це теж може свідчити про Ваше ставлення до учасників і до своєї роботи.
  • Під час онлайн - занять недоречно відволікатися на інші справи, розмовляти з рідними або знайомити учасників освітнього процесу зі своїми родичами, відповідати на телефонні дзвінки тощо.
  • Під час заняття намагайтеся підтримувати постійний зворотний зв'язок з усіма учасниками, щоб утримувати увагу слухачів.

Бажано створити правила під час  онлайн -  занять (вони дисциплінують і налаштовують на робочу атмосферу)

1. Основне правило – усі учасники освітнього процесу мають поводитись так, ніби знаходяться в аудиторіях. Тобто на занятті варто дочекатися перерви, щоб пообідати; обмежити спілкування по телефону під час лекції.
  2. Рекомендуйте студентам вимкнути мікрофон, щоб уникнути фонового шуму та моменту, коли почнуть говорити всі одночасно.
  3. Поясніть студентам, як користуватись функцією «підняти руку». Оскільки підняту реальну руку викладач може не побачити.
  4. Реагуйте на повідомлення в чаті (там може бути дуже багато цікавої інформації і коментарів)
  5. Якщо в студента поганий зв’язок, доцільно рекомендувати вимкнути відео. Це зменшить навантаження на Інтернет, але студент повинен реагувати на запитання, завдання, повідомлення.
  6. Також варто наголошувати на закритті всіх програм на комп’ютері, телефоні, що відволікають студента і впливають на швидкість Інтернету.
  7. Домовтесь про фразу, якою учасники будуть завершувати відповідь. Наприклад, «Це все», «Дякую, завершив».
  8. Попіклуйтесь разом зі студентами про фон. Не варто, щоб учасники сиділи близько до вікна. Так їх може бути не видно. Також проговоріть, що для занять недоречно використовувати веселий фон, який доступний у Zoom. Наголосіть на інших способах самореалізації під час дистанційного навчання.

Факс: (05449) 7-31-20
Email: colledge@ukr.net або htcolledge@gmail.com

© 2021 Розроблено викладачами та співробітниками коледжу.