28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році як пам'ять про працівників, загиблих та постраждалих на роботі.

У цей день більше ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

За даними Міжнародної організації праці, щодня у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають у результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями. Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. За 2020 рік в Україні зареєстровано 40 737 повідомлень про нещасні випадки та гострі отруєння. Порівняно з 2019 роком кількість повідомлень про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння) збільшилась у 7 разів        (з 5 820 до 40 737), кількість повідомлень про нещасні випадки зі смертельним наслідком збільшилась на 25,5% (з 1 228 до 1 541).

Це говорить про те, що питання охорони праці у нашій країні були і є гострими і актуальними.

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці, він збігається із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуємо зараз у стійкі системи «Безпеки та здоров′я  працівників на роботі (БЗР)».

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці в трудових колективах ведеться широка роз’яснювальна робота щодо вимог державної політики у сфері охорони праці, бесіди і консультації з працівниками, студентами та учнями шкіл щодо необхідності дотримання правил користування електроприладами; безпечної поведінки у разі виявлення пошкоджень електромережі, вибухонебезпечних та підозрілих предметів; дотримання вимог пожежної безпеки тощо.

У Шосткинському фаховому коледжі імені Івана Кожедуба Сумського державного університету  створена та діє певна система управління охороною праці, періодично проводяться навчання працівників з питань охорони праці та пожежної безпеки і контроль їх знань.

Щорічно в коледжі адміністрація разом з представниками профспілки проводить перевірку стану кабінетів, лабораторій і майстерень, яка серед інших питань передбачає контроль стану охорони праці і пожежної безпеки, за результатами якої видається наказ по коледжу.

Студенти усіх спеціальностей коледжу вивчають охорону праці як важливу галузь діяльності людства, опановуючи такі навчальні дисципліни, як «Безпека життєдіяльності», «Основи охорони праці» та  «Охорона праці у галузі»; крім того, у курсових та дипломних проєктах студентів технічних спеціальностей обов′язковим є розділ «Охорона праці», де проєктанти наводять організаційні та технічні заходи і засоби, які б зберігали здоров′я та життя працівників на виробництві. Необхідний для цього матеріал вони збирають під час виробничої та переддипломної практик на підприємствах нашого міста.

Факс: (05449) 7-31-20
Email: colledge@ukr.net або htcolledge@gmail.com

© 2021 Розроблено викладачами та співробітниками коледжу.