(05449) 7-31-20

Новини коледжу

Ознайомтесь з останніми новинами

Лицар бігової доріжки

Сумщину по праву можна назвати краєм талантів. Особливо – на спортивній ниві. 58 спортсменів з Сумщини взяли участь у 17 Олімпіадах. 14 із них вибороли 22 медалі (12 — золотих, 5 — срібних та 6 бронзових).

Але першим, хто взяв участь у літній Олімпіаді 1956 року,   став легкоатлет-українець Куц Володимир Петрович,  наш  земляк,  уродженець Тростянеччини, дворазовий олімпійський чемпіон, десятиразовий рекордсмен  світу, якому 7 лютого  виповнилось  би 95 років.

Вшановуючи пам'ять видатного бігуна, співробітники бібліотеки у гуртожитку   провели вечір  цікавого краєзнавства «Лицар бігової доріжки».

Бібліотечні працівники разом із присутніми  пройшлися спортивною алеєю слави   Володимира Куца, розкрили сторінки спортивної кар’єри атлета, розповіли про недовге, але осяяне гучною славою і наповнене  драматизмом життя стаєра. Він надто пізно прийшов у великий спорт і рано залишив бігову доріжку, але вписав яскраву сторінку в історію світового спорту.   Він за життя став легендою.

У 1956 та 1957 р.р. визнавався найкращим спортсменом світу. Його ім’ям названа Олімпіада 1956 року. Такої воістину гучної слави не було, ймовірно, у жодного спортсмена.  Підтвердженням  цього був перегляд  відеопрезентації «Володимир Куц­­—гордість Сумщини».

Пам’ять про Володимира Куца завжди залишиться в історії світового спорту.  Ми маємо знати і пам’ятати про своїх відомих земляків, які   прославляли Україну і нашу Сумщину.

Факс: (096) 046-11-60 (питання вступу)
Email: [email protected] або [email protected]