У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

Тож не дивно, що, починаючи з 2006 року, ми святкуємо День вишиванки, який традиційно припадає на кожний третій четвер травня. Це поки ще неофіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Цього року свято яскравого етнічного стилю припадає на 21 травня й присвячується українській родині та родоводу.

"Розпитайте в старших родичів про своїх пращурів: звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, важкі часи репресій,  голодоморів. Водночас ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових – родичів, які насправді були героями свого часу», – уважають організатори свята, громадська організація "Всесвітній день вишиванки".

Також День Вишиванки – День Родоводу присвячується видатним українським родинам, кілька поколінь яких робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином, прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі й привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна. 

 Модні вишиванки в 2020 році

У моді в 2020 році продовжують залишатися як традиційні вишиванки у вигляді сорочок, так і вишиванки-сукні різних кольорів і фасонів. Такий одяг можна вдягти і на прогулянку, і на свято, і на роботу.

Також у моді вишиванки на сучасний лад – з несподіваними малюнками та квітами. Кожен може дібрати свою за смаком.

Що символізують основні кольори вишиванок?

  • Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
  • Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
  • Чорний колір – це багатство і достаток.
  • Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
  • Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
  • Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.

Тож одягайте вишиванку на будь-який смак, де б ви не були! Заповнюйте інфопростір світлинами своїх родин у вишиванках!

Вишиванка гріє, оберігає, надихає, наповнює світ красою, гармонією і любов‘ю.  Якби не було вишиванок - життя було б значно безбарвніше. Коли зовсім немає сили чи погано - одягай вишиванку і сила прибуде.

Коли дуже добре, одягай вишиванку - хай світ стає ще яскравішим і барвистішим. Вишиванки - це кров нації, це наші прадавні письмена, обереги, сила пам’яті і візитна картка України.

Вражаймо світ красою і розмаїттям українських вишиванок!

Учасники нашого ансамблю «Сузір’я» люблять співати про вишиванку, і всі містяни з радістю їх підтримають. Цю пісню в їхньому виконанні можете почути, переглянувши відео.