24 травня – День слов’янської писемності й культури

24 травня в День вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в нашій країні відзначається День слов’янської писемності та культури. З 1994 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, цей день в Україні святкується щорічно. У 2004 році свято було підтверджено також Указом Президента України від 17 вересня.

Початок слов'янській писемності дали два великі слов'янські просвітники – брати Кирило і Мефодій, які вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов'янську абетку, започаткувавши таким чином розвиток слов'янської писемності. За ім'ям творця абетки вона стала називатися "кирилицею". Коли Костянтина запитали, скільки часу він творив слов'янську абетку, то він відповів, що "три місяці і все життя, бо просвіщати народ без письмен його мови, що намагатися писати на воді!".

В основу слов'янської абетки було покладено грецьку. Для передачі звуків, що були в ужитку слов'ян, її довелося значно змінити. Працюючи над створенням абетки, Кирило одночасно почав перекладати з грецької мови на слов'янську Апостол і Євангеліє - богослужбові книги.

Це надзвичайно сприяло виникненню і розвитку слов'янської літературної мови і написанню книг.

Про історію слов'янської писемності та внесок у її створення та розвиток великих просвітителів Кирила та Мефодія можна дізнатися, ознайомившись із матеріалами, які пропонує мережа Інтернет, а саме:

Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу  мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.