Зателефонуйте

(05449) 7-31-20

(096) 046-11-60

(Приймальна комісія)

Напишіть листа

[email protected]
[email protected]

(Питання щодо вступу)

Матеріально-технічне забезпечення підготовки студентів

Матеріальна база коледжу повністю забезпечує підготовку фахових молодших бакалаврів. Загальна площа матеріально - технічної бази коледжу складає  45086,1 кв.м, у тому числі 28384,1 кв. м площа приміщень будівль: спортивний комплекс із залою та трибунами площею 5944,5 кв. м; навчальні корпуси № 1 і № 2 площею 191564,4 кв. м.; гуртожиток 3285,2кв. м. 

 Заняття здійснюються в 24 аудиторіях, 22 лабораторіях та у 6 майстернях (групові) для групових занять та 3 класах комп'ютерного навчання, 5 аудиторіях з мультимедійним обладнанням. 

 Розробляються та впроваджуються в освітній процес віртуальні стенди та лабораторні роботи. Використання комп'ютерної техніки дає можливість здійснювати освітній процес на високому науково-технічному рівні.

Постійна увага приділяється діагностиці, своєчасному ремонту, модернізації та оновленню обладнання. Налагоджена кооперація між цикловими комісіями з метою використання обладнання та технічних засобів навчання. Крім того, для підготовки здобувачів освіти використовується матеріальна база підприємств, установ та організацій, де вони проходять практику.

Коледж має бібліотеку з фондом понад 65 тисяч примірників підручників, посібників та 15 фахових періодичних видань. До бібліотеки входять три книгосховища,  абонемент та дві читальні зали, пункт видачі у студентському гуртожитку.

На базі читальної зали бібліотеки створено електронний каталог літератури та періодичних видань. Читальні зали з відкритим доступом до всіх видів електронних ресурсів, автоматизовані робочі місця користувача, наявний доступ до електронних баз Сумського державного університету та інших закладів освіти. Це дає можливість здобувачам освіти  коледжу готуватися до занять та виконувати різні види самостійної роботи з дисциплін.  На сайті коледжу працює  сторінка "Допомога бібліотеки" на сайті коледжу.

Коледж має добре налагоджену  соціально-побутову інфраструктуру. У розпорядженні здобувачів освіти: гуртожиток, медичний пункт. спортивний комплекс, стадіон і спортивні майданчики, студентський клуб з активною залою на 450 місць, музей коледжу.

Проєктна потужність гуртожитку- 250 ліжкомісць. Для здобувачів освіти створені всі необхідні умови. У кімнатах проживає 2-3 особи. Забезпеченість здобувачів освіти гуртожитком складає 100% від потреби. Студентський гуртожиток розташований на території коледжу.

На сьогодні коледж здійснює підготовку робітничих кадрів, кадрів середнього ланцюга більше ніж для 15 підприємств і організацій міста. Там же проходять і виробничі практики ( КП ШКЗ "Імпульс", ДержНДІХП, ПР АТ "Шосткинський завод хімічних реактивів", ТОВ "АГРОФРОСТ", банк "ПРИВАТ", ТОВ "НордТрек", ТОВ "Шосткинська міська друкарня", ТОВ "Шосткинський Елеватор", ТОВ "Зодіак", компанія "FoxConn Technology", Шосткинський РЕМ філія Сумиобленерго, ТОВ "Шостка Хліб", Шосткинський відділ ДСНС, Конотопська ділянка електропостачання, з ними було укладено відповідні угоди про проведення практики здобувачів освіти коледжу).

Освітньо-професійні програми спеціальностей коледжу узгоджуються з головними фахівцями підприємств певних галузей і остаточно-наглядовою комісією в складі керівників підприємств міста.

Здобувачі освіти коледжу отримують схвальні відгуки та позитивні характеристики під час проходження практики на базових підприємствах. Ці відгуки підлягають систематизації, а ті студенти, які зарекомендували себе позитивно, отримують запрошення на роботу після закінчення закладу освіти.

У коледжі соціальне партнерство з роботодавцями представлене як система соціально-педагогічної взаємодії викладачів, майстрів, керівників виробничого навчання, здобувачів освіти із представниками підприємств. Основою соціального партнерства у закладі освіти є принцип співробітництва між роботодавцями і педагогічними працівниками.

Багато випускників коледжу продовжує навчання у вищих навчальних закладах України та інших держав.

 

 

 

Відокремлений структурний підрозділ "Шосткинський фаховий коледж імені Івана Кожедуба Сумського державного університету"  має 103 річну історію свого існування. За ці роки він відіграв значну роль у долях десятків тисяч людей, його випускників, став першою сходинкою на шляху їх професійного зростання.

 КРОК ЗА КРОКОМ

1920 рік - на базі Шосткинського порохового заводу був відкритий технікум, до складу якого входило три факуль­тети: робітничий, механічний, хімічний, де навчалося близь­ко 60 студентів і працювало 5 викладачів. та

1930 рік - навчалося вже більше 300 студентів, яких із нетерпінням чекали на підприємствах міста.

1941-1944 роки - технікум евакуйовано на Схід.

1944 рік - ще йшла війна, а в місті Шостка відновив свою роботу Хіміко-технологічний технікум.

1948 рік - відбувся пер­ший післявоєнний випуск спеціалістів.

1950 році - технікум утверджується як освітній та культурний центр міста.

1960-1970 році - технікум - «кузня кадрів» для оборонної галузі, навчальний заклад, випускники якого користуються попитом на підприємствах всього Радянського Союзу.

1980-ті роки - інтенсив­ний розвиток матеріальної бази технікуму, підйом його культурного І громадського рівня.

1970 рік - відкриття першої в місті Шостка стаціонарної дискотеки, заснування те­атру естрадних мініатюр «Спецсміх».

1983-1985 роки - спорудження нового навчального корпусу із спортивним залом, бібліотекою, їдальнею на 240 місць, клубом на 500 місць.

1985 рік - відкриття музею коледжу на честь ознаменування 40-ї річниці Перемо­ги радянського народу у Великій Вітчизняній Війні.

1986 рік - заснування хореографічного ансамблю «Світанок».

1989 рік - розширення спектру спеціальностей, обладнання нових майстерень, лабораторій, створення на базі технікуму філіалу кафедри хімії та технології високомолекулярних сполук Російського хіміко-технологічного університету імені Д.І. Менделєєва.

З 1992 року - технікум увійшов до складу Міністерства освіти України.

1995 рік - технікуму присвоєно статус коледжу (наказ Міністерства освіти України від 14.11.1995р. №312)

1999 рік - коледжу присвоєне ім'я тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Кожедуба.

2001 рік - коледж стає підрозділом Сумського державного університету і отримує назву "Хіміко-технологічний коледж імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету."


Серед соснових лісів на півночі Сумської області розташоване наше місто Шостка. Вперше воно згадується в 1739 р., коли за указом царського сенату
на лівому березі річки Шостки, однієї з приток Десни, було побудовано пороховий завод.

    Історія Хіміко-технологічного коледжу імені Івана Кожедуба розпочинається з осені 1920 року, коли на базі Шосткинського порохового заводу був
створений технікум (архівна довідка № 218 від 05.04.1975 р. ПДЖАР УРСР). З часу свого заснування він був структурним підрозділом базового
підприємства, потім входив до складу Міністерства оборонної промисловості колишнього Союзу РСР. З 1992 року коледж (технікум) входить до
складу Міністерства освіти України. У 1995 році наказом Міністерства освіти України від 14.11.1995 р. № 312 технікуму було надано статус коледжу,
в 1999 р. присвоєно звання імені Івана Кожедуба студентські літа якого пов'язані з Шосткинським хімико-технологічним технікумом.

    Історія коледжу тісно переплітається з історією держави. На момент заснування він мав 3 факультети: робітничий, механічний, хімічний, в ньому навчалося 60 чоловік. У 1930 р. кількість студентів збільшилась до 300, у 1934 р. до 500, а до   1941 р. технікум дав народному господарству близько 2000 техніків-технологів, техніків-аналітиків, механіків з обладнання хімічних виробництв. Тут працювали 32 досвідчених педагоги.

   Першим директором був Машкін М. А. У роки війни навчальний заклад став технікумом-воїном. Багато викладачів і студентів воювали на фронтах. Ті, хто залишився у місті, громив ворога у винищувальних батальйонах, народному ополченні. Ми пишаємось, що командиром місцевого партизанського загону в суворі роки війни був колишній директор технікуму, секретар комітету партії Кузьма Юхимович Трало.

    За два роки окупації закладу було нанесено збиток у 8 млн. карбованців. Біля його стін фашисти розстріляли більше 800 мирних жителів, партизан, активістів міста. Нагадує про це пам'ятник на братській могилі біля стін коледжу. У будь-яку пору року тут живі квіти, студентська молодь зберігає пам'ять поколінь.

    У післявоєнний час відродився навчальний заклад та так, що важко знайти підприємство хімічної галузі, де б не працювали наші випускники. Кожний четвертий житель Шостки є випускником нашого навчального закладу. За роки свого існування він підготував більше 20 000 фахівців для підприємств міста та області.

    Гордість коледжу його випускники: І.М. Кожедуб ? Тричі Герой Радянського Союзу, льотчик-винищувач, ас повітряних боїв; Д.М. Чечулін головний архітектор Москви, народний архітектор СРСР, Герой Соціалістичної Праці, нагороджений орденом Леніна, 4 іншими орденами та медалями; Котов Ф.Я.– колишній директор на заводі "Сибсельмаш", з 1976 по 1990 р. перший заступник міністра машинобудування СРСР Марченко Г.М. – доктор наук, професор, академік Російської Академії наук, очолював ДержНДІХП, м. Казань; Кожух М.С., доктор наук, професор Російського хіміко-технологічного університету ім. Д.І. Менделєєва та інші.

    

  


Сторінками історії...

1920-2005

Минають роки, десятиріччя. Стають історією дати і події. Та пам'ять людей живе. Вона повертається до нас у фотографіях, книгах, згадках
очевидців. Будь-яка історія, подія має свій початок.

Рік 1917. Період, коли старий світ зруйновано, а новий ще не створено. Країна розорена. Промисловість мала потребу в підготовлених кадрах.
На базі одного з найстаріших казенних заводів – Михайлівського (нині завод "Зірка") в приміщеннях, де зараз знаходиться лікарня №2 і профком
заводу "Зірка" організовано профтехшколу для підготовки робітників.

З розвитком виробництва виникає необхідність в підготовці більш кваліфікованих кадрів. І в 1920 році профтехшколу перейменовано на технікум. Держава надає велику допомогу в розширенні матеріально-технічної бази. Технікум отримує в своє розпорядження обладнання, навчальні посібники.

Після реорганізації хіміко-технологічного інституту в 1934 р. технікуму передається його матеріальна база, навчальний корпус, гуртожиток на 560 місць, 80 тис. томів навчальної і художньої літератури. Технікум росте, зростає і число учнів.

Якщо у рік утворення в технікумі працювало 5 викладачів і навчалось 60 чоловік, то на початку 1941 року викладачів було 34, а число студентів складало 1200 чол.
На цей час технікум перетворився на один із найбільших середніх навчальних закладів, підготував більше 2000 спеціалістів народного господарства. Багато сил, праці, енергії віддали технікуму перші директори: Машкін, Ялишев, Шкляревич, Матвієнко.

2 вересня 1943 року війська генерала армії Рокосовського звільнили Шостку. Замітаючи сліди злочинів, гітлерівці спалили всі корпуси технікуму. Це були складні та важкі часи. Надійшов наказ, що початок занять 5 вересня 1944 року. Вся відповідальність, вся відбудова технікуму лягла на плечі директора Степана Федоровича Ленчика. Перед викладачами і студентами постало завдання: відбудувати зруйновані будівлі. Надія була тільки на свої сили. А поки йшли відновлювальні роботи, заняття проходили в будівлі, де зараз знаходиться гімназія. Влітку студенти і викладачі відмовились від відпусток і канікул, щоб відбудувати зруйновані корпуси.

Заклад освіти здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійним рівнем фахового молодшого бакалавра та продовжує підготовку фахівців за ОКР молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти за денною формою навчання на підприємстві ліцензії та сертифікатів за спеціальностями (освітньо-професійними програмами).

Юридичною підставою для здійснення освітньої діяльності коледжу є ліцензія на підготовку фахових молодших бакалаврів з 2020 року прийому. Термін дії сертифікатів з кожної спеціальності до 2026 року.

05 Соціальні та поведінкові науки:

051 Економіка

07 Управління та адміністрування:

071 Облік і оподаткування

072 Фінанси, банківська справа та страхування

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

13 Механічна інженерія:

133 Галузеве машинобудування

14 Електрична інженерія:

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

15 Автоматизація та приладобудування:

151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології 

16 Хімічна та біоінженерія:

161 Хімічні технології та інженерія

Коледж здійснює свою роботу згідно з Положенням про Відокремлений структурний підрозділ "Шосткинський фаховий коледж імені Івана Кожедуба Сумського державного університету", яке введено в дію наказом ректора Сумського державного університету від 29 липня 2020 року № 0642-І.

Освітній процес забезпечують такі підрозділи: навчально-методична лабораторія, бухгалтерія, відділ кадрів, бібліотека, спортивний комплекс, гуртожиток, студентський клуб, медичний пункт, господарський підрозділ та інші.

У коледжі працює два віділення: механічної інженерії та управління, комп'ютерно-інтегрованих технологій та інженерії. Освітній процес здійснює сім циклових комісій: машинобудування; електричної інженерії, автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій; загальнохімічних дисциплін і хімічної технології; обліку, фінансів та підприємництва; природничо-математичних дисциплін; суспільно-гуманітарних дисциплін; фізичного виховання та дисципліни "Захист України".

Контингент студентів Фахового коледжу формується на основі базової, повної загальної середньої освіти та кваліфікованого робітника з числа учнів шкіл м. Шостки, м. Новгорода-Сіверського; Шосткинського, Глухівського, Кролевецького, Середино-Будського, Ямпільського районів та учнів закладів професійно-технічної освіти.

Усі педагогічні працівники коледжу мають вищу освіту, що відповідає профілю навчальних дисциплін, які вони викладають. Педагогічний колектив повністю укомплектовано. Переважна більшість викладачів має педагогічний стаж більше ніж 10 років, що зумовлює високий рівень викладання.

Освітній процес забезпечують 47 штатних викладачів і працівників адміністративно-управлінського апарату. Серед них доктор філософії, кандидат педагогічних наук, викладачі-методисти, 67%-викладачі  вищої та першої категорії.

Належна увага приділяється фізичному вихованню, здоровому способу життя, дозвіллю здобувачів освіти. Для підвищення спортивної майстерності у коледжі створено сучасну спортивну навчально-тренувальну базу, до складу якої входять спортивний комплекс на 400 місць, дві спортивні ігрові зали, тренажерна зала, літні майданчики, майданчик для військової підготовки юнаків, футбольне поле з трибунами на 1200 місць, біговими доріжками та іншою інфраструктурою. Процює спортивний клуб "Олімп", на базі якого функціонують 9 секцій, де займається 68 здобувачів освіти та 8 викладачів. Заняття у спортивному клубі безкоштовні. Протягом навчального року проводяться спартакіади коледжу з 6 видів спорту. Традиційним стало проведення спортивного свята "День здоров'я" на базі спортивного комплексу з 100% охопленням всіх навчальних груп і викладачів коледжу.

Для пільгових категорій здобувачів освіти коледжем передбачено першочергове зарахування на місця бюджетного фінансування, безкоштовне проживання у гуртожитку, соціальна стипендія, надання підтримки практичнрго психолога та забезпечення інших пільгових умов, передбачених законодавством.

У коледжі діє студентське самоврядування та студентська профспілка. Значна увага приділяється проведенню благодійних акцій, вечорів відпочинку, тематичних дискотек, інших культурно-масових заходів. Група, яка виборола перше місце, нагороджується туристичною путівкою. Студентська профспілка опікується проблемами соціального захисту здобувачів освіти, бере участь у вирішенні питань заохочення студентів, накладання стягнень та відрахувань із закладу освіти.

Працює медичний кабінет.

Двічі на семестр відбувається зустріч дирекції коледжу з активом здобувачів освіти. На цих зустрічах вирішуються питання, пов'язані з поліпшенням організації освітнього процесу, створенням нормальних соціально-побутових умов у гуртожитку, проведення вільного часу здобувачів освіти.

У закладі освіти працює практичний психолог. Пріоритетними напрямками роботи якого є:

- забезпечення індивідуального підходу до кожного здобувача освіти на основі його психологічно-педагогічного вивчення;

- сприяння повноцінній адаптації студентів-першокурсників;

- сприяння повноцінному особистому розвитку.

У вільний час студенти займаються в гуртках студентського клубу: народному хореографічному колективі "Світанок", народному колективі естрадних мініатюр "Спецсміх", народному вокальному ансамблі "Сузір'я", у групі акробатики. Заняття у студентському клубі проводяться безкоштовно.

У 2022 році народний вокальний ансамбль "Сузір'я" брав участь у багатьох конкурсах та фестивалях. Колектив посів І місце  у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв "SURPRISE PEOPLE 2022"; у Міжнародному конкурсі "Перлина Європи"; у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв "Лиманські зорі"; у Всеукраїнському конкурсі "Музика осені" (м.Миколаїв). Ансамбль отримав І премію у Міжнародному конкурсі пісенної творчості "Мелодії вічності"(м. Кролевець);

Народний хореографічний колектив "Світанок" посів І-місце в Міжнародному дистанційному фестивалі-марафоні української культури "Мистецька сотня"(м. Київ), а також у Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості "Чисті роси" - "Віночок дружби". Виборов гран-прі у ІІІ Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв "Зіркова планета" (м. Одеса).

Отримав 2 золотих дипломи у Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі "Покрова DANCE Ніжин".

Народний колектив естрадних мініатюр "Спецсмєх" став дипломантом у багатожанровому онлайн-марафоні талантів шосткинщини "ПЕРЛИНА ЄВРОПИ", номінація: "Театральне мистецтво  та (художнє слово".

  

                      

 

Був теплий літній день. Учні (студенти) жили хвилюваннями екзаменів і в очікуванні літніх канікул. Важко сказати, скільки мрій, думок, скільки зльотів перервала червнева ніч 1941 року. Ворог ішов по нашій землі, жорстокий, злісний мародер. Пішли на фронт чоловіки, пішли юнаки і хлопчики.

Сьогодні – це сивочолі ветерани, а тоді молоді, що не пізнали ще життя, вони зробили крок на зустріч смерті, а багато з них – до безсмертя.
Коли наприкінці червня 1941р. стало зрозумілим, що вогняний смерч може докотитися до нашого міста, почалась евакуація підприємств і установ. 23 серпня технікум отримує наказ про евакуацію на схід країни.

За два роки окупації технікуму були нанесено великі збитки, гітлерівці перетворили будівлю на катівню гестапо. Про цей страшний час нагадує пам'ятник біля стін технікуму, в братській могилі спочивають більше 800 жителів міста і району, розстріляних і замучених фашистами. Багато випускників і викладачів технікуму навіки залишились у цих страшних днях смерті та героїзму.

Життя йшло своїм шляхом. Країна ставала на мирні рейки. Колишні руїни перетворювались на упорядковані будівлі, у майстернях з'явились перші верстати, облаштовувались лабораторії. До технікуму повертались викладачі, повертались студенти. З настанням весни прийшла впевненість у завтрашньому дні. З великим завзяттям колишні солдати взяли в руки підручники, сіли за парти поряд із зовсім юними хлопцями і дівчатами. Незважаючи на тяжкі післявоєнні часи, важку роботу, навчання, молодь завжди залишалася молоддю. Відновили свою роботу спортивні секції і гуртки художньої самодіяльності.

50-ті роки – роки утвердження технікуму як культурного центру. У зв'язку з недостатньою кількістю спеціалістів для хімічної промисловості і оборони країни в 1954 р. відкривається вечірнє відділення технікуму, яке працювало до 1997 р. Керівниками цього відділення були: О.М. Стругальов, Ф.Д. Мазур, Г.С. Гавриленко. У ці роки технікум дає найбільший обсяг по випуску спеціалістів середнього ланцюга.

 

 

                            7 жовтня 1954 року                                                               1954 рік Духовий оркестр технікуму

 


1 травня 1955 рік

У період 60-70 років технікум без перебільшень стає "кузнею кадрів" для оборонної галузі. Педагогічний колектив очолює Є.О.Верба.
70-80-ті роки – це роки інтенсивного розвитку матеріальної бази технікуму, подальший підйом його культурного і громадського рівня. Працюють предметні гуртки, гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції. Очолюють технікум
М.Я. Курбатов, Л.І. Сенченко.
1979р. викладачі  А.М. Зуєв і В.Г. Буринда відкривають першу в місті стаціонарну дискотеку, В.Г. Буринда засновує театр естрадних мініатюр "Спецсміх", який в 1997р. одержує звання народного колективу. А.М. Зуєв засновує ансамбль політичної пісні, який неодноразово раз відзначався на обласних конкурсах.

            

                                      У турпоході                                                                     Н. Бокова, студентка гр. Т-76-1
                                                                                                               Призер обласних та республіканських змагань

У 1983-1985 роках технікум виріс удвічі. На місті зруйнованого будинку з'являється новий навчальний корпус зі спортзалою, бібліотекою, їдальнею, клубом. Велика заслуга у цьому Героя соціалістичної праці Б.П. Гнівуша – в ті часи заступника директора технікуму, О.Н. Шошина – директора заводу "Зірка".
З 1988р. нашим навчальним закладом керує В.Л. Акуленко.

Зміни, які відбуваються у ті часи, не минають і технікум. Він все більш набирає риси не школи, а вищого навчального закладу. Це потребує від колективу переоцінки багатьох речей, нових методів у роботі.

У 1989 р. на базі технікуму створюється філіал кафедри хімії і технології високомолекулярних сполук Російського хіміко-технологічного університету
ім. Д.І. Менделєєва. Студенти ШХТК проходять практику в Москві і захищають там свої дипломні проекти, а деякі з них потім стають студентами цього    ВУЗу.
Настають і важкі часи. Спад виробництва, різке погіршення економічної ситуації в країні потребує від колективу і його керівника негайних дій щодо збереження матеріальної бази, контингенту студентів та інтелектуально-творчого потенціалу, який був накопичений всіма попередніми поколіннями.

Технікум відкриває нові спеціальності, що дає можливість зберегти попередній об'єм роботи, заохотити абітурієнтів новими професіями: електриків, верстатників, комерсантів, бухгалтерів.

Команда технікуму на заняттях в урочищі Крутишино

Логічним відображенням якісних змін, що мали місце в коледжі, стало надання йому в 1995р. Міністерством освіти України статусу коледжа, в 1999р. - звання імені Івана Кожедуба.

Хіміко-технологічний коледж – це навчальний заклад, акредитований за 1 рівнем, що має ліцензію на впровадження освітньої діяльності за рівнем повної середньої освіти веде підготовку фахівців на денному та заочному відділенні з дев'яти спеціальностей.

Матеріальна база складається з двох навчальних корпусів, гуртожитку, навчально-виробничих майстерень, двох спортивних залів, а також спортивного комплексу (стадіону). У навчальному закладі функціонують обладнані кабінети і лабораторії, два комп'ютерні класи. Книжковий фонд бібліотеки складає понад 83000 примірників.

Підготовку спеціалістів веде педагогічний колектив, у складі якого один кандидат наук, 2 заслужених робітника народної освіти України, 17 викладачів нагороджені знаком "Відмінник освіти України", 4 старших викладачі, 20 викладачів вищої категорії, 4 викладача методиста, 1 майстер спорту.

  

Гра-вікторина "Слабка ланка" гр. Т, ТК, ТВ-00
Ведучий Зуєв А. М.


Фіналісти "Слабкої ланки" Самохін Д. гр. Т-00  гр. ТК-00

Життя ставить перед нами нові і складні завдання. У нас достатній потенціал, щоб їх успішно вирішити. До цього зобов'язує нас славетна історія нашого коледжу.

Дочірні категорії

Знайдітьнасна мапі:

ПІДТРИМКА

Щоб отримати допомогу у вирішенні питань звертайтеся за наступними контактами:

Телефон: (05449) 7-31-20
Факс: (096) 046-11-60 (питання вступу)
Email: [email protected] або [email protected]
Сайт: htcolledge.sumdu.edu.ua

Карта сайту: переглянути