Зателефонуйте

(05449) 7-31-20

(096) 046-11-60

(Приймальна комісія)

Напишіть листа

[email protected]
[email protected]

(Питання щодо вступу)

Циклова комісія хімічної технології та інженерії

В 2020 році коледж святкував свій день народження - 100років.

Для усіх, хто у ньому працював і працює, навчався й навчається це – важливе і хвилююче свято, але серед усіх предметних комісій коледжу є одна, для викладачів якої та її випускників ця дата є надзвичайно особливою. Це комісія загальнохімічних дисциплін та хімічної технології. Чому так (та не образяться працівники інших комісій!)? Дуже просто. Саме з фахівців цього профілю все й починалося у далекому 1920 році. Перші випускники технікуму, тобто майбутнього коледжу, були саме хімікі-технологі і створений він був саме для підготовки кваліфікованих робітників хімічної галузі, а конкретніше – для так званої спецхімії, тобто хімії, яка забезпечувала обороноздатність держави.

Фахівці даної спеціальності отримують знання в галузях виробництва піротехнічних композицій, полімерних матеріалів та виробів з них, енергонасичених матеріалів та інших хімічних речовин.

Виробництво енергонасичених матеріалів(ЕНМ) – це одна з основ оборонного і економічного потенціалу країни. ЕНМ сьогодні використовуються у космічній техніці, під час видобування корисних копалин, у будівництві, під час дослідження надр, у боротьбі з пожежами і градом, штамповці і зварюванні металів, синтезу цінних мінералів, нових речовин, навіть алмазів.

Хімік-технолог займається проведенням науково-хімічних досліджень, розробкою хімічних складів різних продуктів, відповідає за технологічний процес його виробництва. Вони можуть як контролювати виробництво продукції з використанням існуючих технологій, так і розробляти нові продукти і способи їх виготовлення. Хімік-технолог може займатися науково-дослідною діяльністю, а також працювати на підприємствах практично будь-якого плану. Якість продукції компанії, або результати досліджень/експертиз залежить від точності розрахунків хіміка-технолога, від його безпомилкового управління виробничими процесами. Це також може зажадати певних управлінських та економічних навичок,особливо при розробці нових технологій (які повинні бути якомога меншими і приносити компанії якомога більш високий прибуток).

Особливості професії

Крім усього перерахованого вище, хімік-технолог також може стежити за якістю продукції, перевіряти її на безпеку здоров'я людини і тварин. В принципі, велика частина роботи такого фахівця присвячена безпеці: мова може бути про безпеку хіміка-технолога при проведенні випробувань і досліджень, а також про безпеку співробітників всього підприємства в процесі виробництва товару.

Основними завданнями роботи фахівців у цій галузі є:

  • вивчення властивостей різних речовин і продуктів;
  • створення різних речовин і продуктів (відповідно до технічного завдання);
  • контроль технологічної дисципліни та правил безпеки;
  • контроль якості виробленої продукції;
  • участь у встановленні технічного обладнання та пов'язаного з ними програмного
    забезпечення, проведення профілактичного огляду технічного обладнання;
  • моделювання об'єктів і процесів для виробничих або дослідницьких завдань;
  • технічна документація;
  • організації роботи колективу.

Хімік-технолог - це, по суті, інженерна спеціалізація, яка сподобається хімікам з математичним розумом. Залежно від місця роботи, вона може передбачати взаємодію з різними аспектами роботи: від досліджень до юридично правильного заповнення технічної документації.

Плюси:
1. Цікава професія (якщо у вас є схильність до хімії), в якій можна регулярно відкривати для себе, створювати щось нове.
2. Можливість працювати практично в будь-якій галузі.
3. Можливість займатися дослідженнями або менеджментом.
4. Перспектива спеціальності, можливість приносити реальну користь людям, економіці, екології.
5. Гідна заробітна плата (при успішному працевлаштуванні).

Фахівці цієї спеціальності здатні виконувати професійні роботи: технік-технолог, лаборант хімічних і фізичних досліджень, кваліфікований апаратник

Вони можуть займати первинні посади: технік-технолог, технік-конструктор, технік-лаборант, кваліфікований апаратник.

Випускники отримують класичну базову хімічну освіту і можуть працювати на підприємствах хімічної і оборонної промисловостей; в науково-дослідницьких інститутах технічного профілю: в проектно-конструкторських відділах; на заводах органічного і неорганічного синтезу, високомолекулярних сполук; на підприємствах, які виготовляють піротехнічні композиції, вибухові речовини (у тому числі промислові) і вироби із них; в гірничорудній промисловості; в криміналістичних лабораторіях; в лабораторіях визначення якості продукції, і не тільки хімічної, а також можуть проявити себе у власному бізнесі цього ж спрямування.

Це дає широкі можливості для працевлаштування в різних галузях народного господарства.

Отримані в коледжі знання дозволяють нашим випускникам продовжити навчання за скороченим терміном в таких вищих навчальних закладах, як Шосткинський інститут Сумського державного університету, Національний технологічний університет «КПІ», Харківський політехнічний інститут, Дніпропетровський хіміко-технологічний університет, Київський національний університет технологій і дизайну, а за звичайним терміном – у будь-якому виші України.

Навчальний процес здійснюють висококваліфіковані викладачі вищої категорії.

На сьогодні матеріальна база спеціальності відповідає всім нормативним вимогам.

Всі навчальні кабінети та лабораторії мають необхідне методичне забезпечення, обладнані технічними засобами навчання, обчислювальною технікою, приладами і обладнанням для проведення лабораторних та практичних робіт, передбачених навчальними програмами.

Якщо вам подобається хімія і точні науки – у нас з вами один шлях.

Думайте, аналізуйте і робіть правильний вибір своєї майбутньої професії!

Викладачі спеціальних дисциплін:
Зуєв А.М., Савченко Л.В., Сорока Т.І., ГавриловаО.С., Семяник Н.І.

Знайдітьнасна мапі:

ПІДТРИМКА

Щоб отримати допомогу у вирішенні питань звертайтеся за наступними контактами:

Телефон: (05449) 7-31-20
Факс: (096) 046-11-60 (питання вступу)
Email: [email protected] або [email protected]
Сайт: htcolledge.sumdu.edu.ua

Карта сайту: переглянути